کد خبر : 119145       تاریخ : 1399/07/29 10:08:23
کمک ۱۲ میلیارد تومانی موکب‌داران بوشهری برای مقابله با کرونا

کمک ۱۲ میلیارد تومانی موکب‌داران بوشهری برای مقابله با کرونا

پیغام: رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات بوشهر با اشاره به کمک‌رسانی موکب‌داران استان بوشهر گفت: تاکنون موکب‌داران استان بوشهر ۱۲ میلیارد تومان در رسیدگی به آسیب دیدگان در عرصه کرونا کمک کرده‌اند.

به گزارش «پیغام»؛ عبدالرضا مطاف در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه این استان دارای 64 موکب در امر خدمات رسانی به مراسم اربعین حسینی است اظهار داشت: امسال با توجه به شیوع کرونا و ممنوع شدن سفر به عتبات عالیات، فعالیت موکب‌داران به عرصه خدمات‌رسانی به آسیب دیدگان کرونا معطوف شد.

وی، با بیان اینکه موکب‌های اربعین حسینی با تهیه بسته‌های معیشتی، بهداشتی، درمانی و آموزشی برای نیازمندان خدمات رسانی کردند خاطر نشان کرد: برخی از مشاغل که با شیوع کرونا ، امرار معاش خانوارها را با مشکل مواجه کرد موکب‌داران با توزیع بسته‌های معیشتی به یاری آنان شتافتند.

وی به کمک‌های پزشکی موکب‌داران استان بوشهر پرداخت و بیان کرد: 23 هزار بسته پزشکی شامل ماسک، ژل، محلول ضدعفونی، تب‌سنج و مواد شوینده تحویل بخش درمانی برای مقابله با کرونا دادند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات بوشهر با اشاره به توزیع یک‌میلیون و 150 هزار ماسک گفت: موکب‌داران تاکنون 73 هزار عدد ژل، سه میلیون و 300 هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده، 20 دستگاه تب‌سنج، 2.2 میلیون لیتر مواد شوینده به دانشگاه علوم پزشکی، مراکز درمانی، افراد تحت پوشش موسسات خیریه و مردم بی‌بضاعت تحویل داده‌اند.

مطاف، از توزیع یک‌هزار بسته آموزشی برای دانش آموزان بی‌بضاعت خبر داد و بیان کرد: 27 هزار بسته لوازم‌التحریر تحویل دانش آموزان در نقاط محروم شد و این در حالی است که توزیع 313 تبلت ویژه دانش آموزان نیازمند زیرپوشش کمیته امداد استان بوشهر آغاز شده است.

وی، با اشاره به توزیع بسته‌های معیشتی در عرصه آسیب دیدگان اقتصادی از کرونا و نیازمندان خاطر نشان کرد: در این زمینه 10 هزار و 900 بسته سبد غذایی شامل 11 تن برنج، 7 تن ماکارونی، 2.5 تن حبوبات و 3 تن قند و شکر، 4500 لیتر روغن، 15 هزار کنسرو و رب گوجه‌فرنگی توزیع شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات بوشهر با بیان اینکه تاکنون 12 میلیارد تومان بسته‌های بهداشتی، غذایی، لوازم‌التحریر و پزشکی توسط موکب‌داران استان بوشهر توزیع شده است تصریح کرد: از این میزان 3.7 میلیارد تومان بسته  بهداشتی، 1.8 میلیارد تومان سبد غذایی، 3.9 میلیارد تومان مواد ضدعفونی کننده و 950 میلیون تومان در بخش درمانی پرداخت شده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=119145

نظـــرات شمـــا