کد خبر : 118083       تاریخ : 1399/07/21 13:41:11
ترکش شورای شهر به رانندگان اتوبوسرانی بوشهر هم خورد

ترکش شورای شهر به رانندگان اتوبوسرانی بوشهر هم خورد

پیغام: سرپرست شهرداری بوشهر می گوید: این مشکل به دستگاههای نظارتی نیز اعلام شده و وعده داده شده تا آخر هفته وضعیت شورای شهر تعیین تکلیف شود.

پیغام: رانندگان شرکتی اتوبوسرانی شهرداری بندر بوشهر نسبت به تاخیر در پرداخت حقوق و مزایای خود گلایه مند هستند.

به گزارش «پیغام» به نقل ازخلیج فارس؛ از سویی سرپرست شهرداری بوشهر با بیان اینکه مدتها پیش لایحه تعیین تکلیف شرکت پیمانکار این نیروها به شورای شهر ارسال شده ولی در آنجا مسکوت ماند، ادامه داد: در پی اتفاقات اخیر و تعطیلی جلسات شورای شهر، بسیاری از لوایح شهرداری از جمله وضعیت نیروهای شرکتی اتوبوسرانی مشخص نشده است.

به گفته خورشیدیان، این مشکل به دستگاههای نظارتی نیز اعلام شده و وعده داده شده تا آخر هفته وضعیت شورای شهر تعیین تکلیف شود.

در نامه ارسالی رانندگان شرکتی اتوبوسرانی بوشهر آمده است:

ما جمعی از پرسنل راننده پایه یکم اتوبوسرانی شهرداری بوشهر با سابقه کار حدود 10 سال و بعضاً با مدارک مختلف کاردانی و کارشناسی، وضعیت استخدام مان هنوز به صورت شرکتی بوده و با وضعیت موجود در جامعه و تورم و مشکلات مالی بسیار زیاد با حداقل حقوق کارگری امرار معاش می کنیم.

در حالی که نیروهای شرکتی پا به پای نیروهای قراردادی و رسمی مشغول خدمت می باشند، امّا متأسفانه از کمترین مزایای قانونی چون سختی کار یا پرداخت های مختلف، حتی پرداخت دستمزد و حقوق به موقع و همراه با همکاران قراردادی محروم هستیم.

نظر به سخت شدن امرار معاش و تورم موجود و حاکم بر جامعه، با گذشت 21 روز از ماه مهر هنوز حقوق و دستمزد شهریور ماه سالجاری خود را دریافت نکرده ایم.

این درحالی است که حقوق دیگر همکاران ما که به صورت قراردادی می باشند پرداخت شده و علی رغم پیگیری ما از طریق سامان مذکور و شهرداری متأسفانه برای حل این مشکل، تاکنون موفق به دریافت حقوق و معوقات 6 ماه قبل هم نشده ایم.

همچنین یکی از مشکلات اصلی ما این است که علی رغم سوابق طولانی هیچگونه ثبات کاری نداریم و هر ساله پیمانکاران سازمان مربوطه تغییر می یابند و مطالباتمان به مدت طولانی به تعویق می افتد. نظر به اینکه خبر تغییر وضعیت نیروهای شرکتی و همسان سازی حقوق بارها در رسانه ها اعلام شده، امّا تاکنون هیچگونه اقدامی برای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی این سازمان انجام نشده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=118083

نظـــرات شمـــا