کد خبر : 118068       تاریخ : 1399/07/21 11:22:13
تخصیص۳۰ میلیارد تومان برای تسریع ساخت سدخاییز تنگستان

تخصیص۳۰ میلیارد تومان برای تسریع ساخت سدخاییز تنگستان

پیغام: مدیرعامل شرکت اب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به تخصیص ۳۰ میلیارد تومان برای تسریع ساخت سد «خاییز تنگستان» گفت: بر اساس برنامه‌ریزی این سد تا پایان امسال آبگیری می‌شود.

به گزارش «پیغام»؛ علی محمدی در گفت‌وگو با تسنیم؛ با اشاره به ساخت سد خاییز تنگستان اظهار داشت: عملیات اجرایی سد خاییز تنگستان با اعتبار 70 میلیارد تومان عملیات اجرایی آن از اواخر سال 1397 آغاز شد و اکنون در شرایط سخت تامین منابع مالی روند اجرایی مطلوبی دارد.

وی ظرفیت و نقش مهم سد خاییز تنگستان در تامین آب نخلستان اهرم را مهم دانست و بیان کرد: تامین  15 میلیون متر مکعب آب در آبیاری نخلستان‌های اهرم یکی از قابلیت‌های سد خاییز است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با بیان اینکه سد خاییز 681 هکتار از نخلستان‌های اهرم را تحت پوشش قرار می‌دهد خاطرنشان کرد: با تزریق 30 میلیارد تومان اعتبار و بر اساس برنامه‌ریزی سد خاییز تا پایان امسال آبگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه 30 میلیارد تومان دیگر به‌زودی ابلاغ و تخصیص می‌یابد خاطرنشان کرد: سد خاییز تنگستان از نوع خاکی با هسته رسی است و نقش مهمی در حل مشکلات کشاورزان دارد.

محمدی پیشرفت فیزیکی سد خاییز را 60 درصد دانست و افزود: سد خاییز با حجم مخزن 15 میلیون متر مکعب برای تامین آب کشاورزی و باغات خرمای اهرم تنگستان دارای پیشرفت فیزیکی 60 درصدی است.

 وی سد خاییز را جزء مصوبات سفر رئیس جمهور دانست و بیان کرد:این پروژه یکی از مهمترین پروژه‌های مصوب سفر دوم رئیس جمهور  به استان بوشهر است که سال گذشته  25 میلیارد تومان از اعتبار این سفر  ابلاغ و هزینه شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با بیان اینکه  منابع اعتباری لازم برای ساخت پروژه تأمین شده است تصریح کرد:با تکمیل، آبگیری و بهره‌برداری از این پروژه ضمن مهار روان آب­ها و سیلاب­­های فصلی، منبع آب پایدار برای تامین و آبیاری بیش از 900 هکتار از اراضی و نخیلات شهرستان تنگستان ایجاد می­‌شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=118068

نظـــرات شمـــا