کد خبر : 118060       تاریخ : 1399/07/21 08:56:12
 دلیل خودکشی دانش آموزی دیری نداشتن گوشی همراه نبوده است
آموزش و پرورش استان بوشهر تکذیب کرد؛

دلیل خودکشی دانش آموزی دیری نداشتن گوشی همراه نبوده است

یک دانش‌آموز ۱۱ ساله در شهرستان دیر خودکشی کرد و حالا آموزش و پرورش، خبر منتشر شده در خصوص دلیل خودکشی این دانش‌آموز که عدم دسترسی به تلفن همراه اعلام شده بود را تکذیب کرد.

پیغام: با انتشار اخباری مبنی بر خودکشی دانش‌آموزی در شهرستان دیر، شایعات متعددی در مورد دلایل خودکشی وی مطرح شد که مهمترین دلیل این خودکشی در فضای مجازی، عدم دسترسی به تلفن همراه بیان شده بود.

به گزارش «پیغام»؛ در این حال، روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دیر در اطلاعیه‌ای خبر منتشر شده در خصوص دلیل خودکشی دانش‌آموز دیری مبنی بر عدم دسترسی به تلفن همراه و کلاس‌های مجازی را تکذیب کرد.

در این اطلاعیه آورده شده است: در پی انتشار خبری مبنی بر خودکشی دانش آموز ۱۱ ساله ساکن شهرستان دیر به دلیل نداشتن گوشی تلفن همراه و عدم امکان حضور در کلاس‌های آنلاین، به اطلاع می‌رساند: با توجه به تحقیق و بررسی‌های میدانی و جمع‌آوری مستندات مربوط اعلام می‌دارد، نامبرده از روز بازگشایی مدارس در ۱۵ شهریور ماه تا روز حادثه بنا به درخواست ولی دانش آموز با توجه به شرایط متأثر از کرونا در مدرسه حضور نداشته و کار آموزشی خود را از طریق شبکه شاد با تلفن همراهی که توسط شخص مدیر مدرسه در فروردین ماه ۹۹ به ایشان اهدا شده بود، تا آخرین ساعات روز حادثه در سامانه شاد به صورت فعال و در کلاس‌های درس مجازی آنلاین انجام می داده که تمامی مستندات، اعم از فایل‌های صوتی، تصویری و تکالیف و تمرین‌های درسی دانش آموز در گروه درسی موجود است، برخی از این مستندات برای تنویر و اطلاع افکار عمومی پیوست شده است.

ضمناً نامبرده جز دانش آموزان بی بضاعت و کم برخوردار بوده که در سال‌های تحصیلی به صورت مکرر مورد حمایت مدرسه و انجمن اولیا و مربیان آموزشگاه بوده است و خانواده نامبرده این موضوع را تأیید می‌نماید.

لازم به ذکر است؛ روز گذشته خبر خودکشی دانش آموز 11 ساله ساکن شهرستان دیر به دلیل نداشتن گوشی موبایل برای حضوردر کلاس های آنلاین در فضای مجازی منتشر شد.

  

 

  

  

  

  

  


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=118060

نظـــرات شمـــا