کد خبر : 118036       تاریخ : 1399/07/19 13:19:18
توسعه  آموزش‌های مهارتی برای زنان سرپرست خانوار دربوشهر

توسعه آموزش‌های مهارتی برای زنان سرپرست خانوار دربوشهر

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به نقش مهم مهارت‌آموزی در ایجاد اشتغال، گفت: آموزش‌های مهارتی برای زنان سرپرست خانوار در بوشهر توسعه می‌یابد.

به گزارش «پیغام»؛ عبدالمجید دراهکی صبح شنبه در نشست برنامه‌ریزی آموزش‌های مهارتی در حوزه آسیب‌های اجتماعی استان بوشهر اظهار داشت: آموزش‌های مهارتی و اشتغال زود بازده نقش مهمی در کاهش نرخ بیکاری و رفع معضلات اجتماعی خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه برای توسعه اشتغال باید مهارت گرایی را جایگزین مدرک گرایی کنیم افزود: جایگاه مهارت در جامعه ضعیف است و باید مهارت‌آموزی را به یک نهضت اجتماعی تبدیل کنیم و مهارت را به یک فرهنگ تبدیل کنیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به اهمیت تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید، اضافه کرد: باید در راستای توسعه فعالیت‌های اقتصادی برای بانوان سرپرست خانوار، بی سرپرست و بد سرپرست و هدایت آنان به سوی کارآفرینی و اشتغالزایی اقدامات لازم صورت گیرد.

وی بیان کرد: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی ۴۶۳ نفر در حوزه آسیب‌های اجتماعی، ۲۰۷ نفر در حوزه معتادین بهبود یافته و ۱۰۰ نفر نیز در حوزه‌های زنان خانه دار و معلولین در سال جاری با فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای توانمند شده‌اند.

دراهکی ادامه داد: از اهداف فنی‌وحرفه‌ای در سال جاری می‌توان به شناسایی وضعیت بازار نیروی کار، زمینه سازی در جهت رشد مهارت‌های فردی اجتماعی، افزایش سطح تأثیرگذاری آموزش‌های مهارتی در مؤلفه‌های رشد و توسعه اقتصادی استان اشاره کرد.

وی یکی از مهمترین اهداف آموزش‌های مهارتی را توانمندسازی و فقر زدایی زنان سرپرست خانوار دانست و گفت: در سال جاری آموزش‌های مهارتی برای زنان سرپرست خانوار به‌صورت ویژه توسعه خواهد یافت.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=118036

نظـــرات شمـــا