کد خبر : 117816       تاریخ : 1399/07/06 11:25:1
رونمایی از۷۲ اثر فرهنگی و هنری حوزه دفاع مقدس استان بوشهر

رونمایی از۷۲ اثر فرهنگی و هنری حوزه دفاع مقدس استان بوشهر

همزمان با بزرگداشت هفته دفاع مقدس روز یکشنبه درآیینی از ۷۲ اثر تولید شده توسط هنرمندان انجمن سینمای جوانان استان بوشهر رونمایی شد.

به گزارش «پیغام»؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر بوشهر در این آیین با بیان اینکه دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ ایران اسلامی است، تاکید کرد: هنرمندان باید در تولید آثار فرهنگی و هنری خود نیازها و سلایق را مدنظر داشته باشد تا علاوه بر تاثیرگذاری، موجب ماندگاری آنها شود.

وی گفت: هنرمندان استان بوشهر همواره در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پیش قدم بوده‌اند که جای تقدیر دارد.
کرمپور بر تولید محتوای فاخر در زمینه دفاع مقدس تاکید و اظهار کرد: فعالیت بیشتر هنرمندان در حوزه بازی‌های رایانه‌ای مرتبط با هشت سال دفاع مقدس ضروری است.

  

رئیس انجمن سینمای جوانان استان بوشهر گفت: ۷۲ اثر در قالب فیلم کوتاه، انیمیشن، کتاب صوتی، فتو رمان، فیلم مستند و خاطرات کوتاه صوتی در ۶۴۸ دقیقه توسط هنرمندان سینمای جوان در حوزه دفاع مقدس تولید محتوا شد.
عبدالرحمن برزگر با اشاره به نقش اساسی هنرمندان در  انتقال و ترویج فرهنگ دفاع مقدس، اعلام کرد: انجمن سینمای جوانان استان بوشهر آماده همکاری و حمایت از آثار تولیده شده هنرمندان در حوزه دفاع مقدس است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به فضای مجازی تولید محتوای متناسب با جامعه بر اساس نیازهای روز ضروری است.
علیرضا غریبی افزود: عصر دیجیتال فرصت مناسبی برای انتقال فرهنگ و شهادت است و هنرمندان می‌توانند با خلق آثار متفاوت، در این راستا گام بردارند.

درن این مراسم با اهدای شاخه گل از هشت هنرمند فعال و مشارکت کننده در تولید آثار دفاع مقدس تقدیر به عمل آمد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=117816

نظـــرات شمـــا