کد خبر : 117793       تاریخ : 1399/07/05 12:54:51
نزدیک به 7 هزار کارت ملی هوشمند چشم انتظار متقاضیان بوشهری

نزدیک به 7 هزار کارت ملی هوشمند چشم انتظار متقاضیان بوشهری

پیغام: مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با بیان اینکه، 123 هزارو 864 کارت ملی هوشمند در دست صدور است، گفت: 6 هزارو 814 کارت ملی صادر شده و در دفاترپیشخوان و برخی ادارات ثبت احوال استان است که علیرغم ارسال پیامک و اطلاع رسانی صاحبان آن‌ها برای دریافت اقدامی نکرده‌اند.

به گزارش «پیغام»، اسکندر پاسالاردر جمع خبرنگاران، تعداد کل جمعیت واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند در استان را  775 هزارو 129 نفر اعلام کرد و اظهار داشت: این افراد بالای 15 سال سن داشته و واجد دریافت کارت ملی هوشمند هستند.

وی افزود: در حال حاضر 752 هزارو 733 نفر، معادل 97.11 درصد این جمعیت در استان برای دریافت کارت ملی درخواست داده‌اند و 22 هزارو 396 نفر از واجدین شرایط هنوز هیچ اقدام یا درخواستی برای کارت هوشمند خود انجام نداده‌اند.

پاسالار با اشاره به اینکه از کل درخواست های اخذ شده، 628 هزارو 869 کارت تا کنون صادر شده است، خاطرنشان کرد: 123 هزارو 864 کارت در صف صدور قرار دارند.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر در خصوص تمهیدات سازمان ثبت احوال کشور برای افرادی که درخواست کارت ملی داده اما کارت آن‌ها هنوز صادر نشده است، گفت: این افراد با کد رهگیری و رسید کارت ملی خود می‌توانند کارهای اداری و روزمره خود را انجام دهند؛ این کدها، به عنوان سریال کارت ملی هوشمند در سامانه اطلاعات جمعیت کشور بارگذاری شده است.

اسکندر پاسالار با تاکید بر اینکه افرادی که کارت هوشمند آنها صادر شده است نمی‌توانند با رسید و کد رهگیری کارت ملی، خدمات اداری دریافت کنند، تصریح کرد: متقاضیانی که کارتشان صادر شده و پیامک دریافت کرده اند هر چه زودتر برای تحویل گرفتن کارت خود اقدام کنند تا برای انجام کارهای اداری با مشکل مواجه نشوند.

وی با بیان این موضوع که زمان صدور کارتهای هوشمند ملی قابل پیش بینی نیست، تصریح کرد: به دلیل مشکلاتی که در تامین بدنه کارت ملی هوشمند وجود دارد روند صدور کارتها با تاخیر انجام می شود؛ البته این روند کمی سرعت گرفته که امیدواریم هر چه زودتر با برطرف شدن تمامی مشکلات صدور کارتها با سرعت بیشتری صورت گیرد و عقب ماندگی سال های گذشته را جبران کنیم.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با تاکید بر اینکه افرادی که بیش از یک سال از درخواستشان گذشته برای اطلاع از وضعیت کارت خود، به پورتال ثبت احوال بوشهر مراجعه کنند، یادآور شد: زمانی که کارت هوشمند افراد صادر می شود پیامکی مبنی بر صدور کارت و محل مراجعه به متقاضی ارسال می شود تا نسبت به دریافت آن اقدام کند؛ گاهی به دلیل اختلال شبکه شاید متقاضی، پیامک دریافت نکرده باشد که توصیه می کنیم شهروندانی که یک سال از درخواست کارت ملی هوشمندشان گذشته با مراجعه به پورتال ثبت احوال استان بوشهر در قسمت پیگیری وضعیت کارت هوشمند ملی، با وارد کردن کد رهگیری، وضعیت صدور کارت ملی هوشمند خود را مشاهده کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=117793

نظـــرات شمـــا