کد خبر : 117727       تاریخ : 1399/06/31 11:49:52
پارچه عبای بوشهر طراحی نقش می‌شود

پارچه عبای بوشهر طراحی نقش می‌شود

پیغام: معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: بررسی‌ها و مطالعات برای طراحی و ایجاد نقش بر روی پارچه عبای بوشهر آغاز شد.

به گزارش «پیغام»؛ لیلا رحیمی اظهار داشت: پس از ثبت روستای بحیری به عنوان روستای ملی صنایع دستی در رشته تولید پارچه عبا از پشم شتر، مطالعات طراحی نقش بر روی این پارچه در حال انجام است.

 وی افزود: بررسی‌ها و مطالعات با همکاری استادان دانشکده فنی و حرفه‌ای الزهرا بوشهر شروع شده و با توجه به ظرفیت بالای دست بافته‌های این روستا در تولید پارچه اعلای عبا بی تردید با رسیدن به نتیجه مطلوب و عملی شدن کار، نتیجه آن مثبت خواهد بود.

 معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر ادامه داد: این کار با هدف منقوش کردن پارچه‌های تولیدی و نمونه سازی انجام می‌شود که در نهایت با موفقیت در این زمینه، به دنبال برندسازی و تولید محصولات به‌روز از این پارچه در سایر مصارف پوشاک با تنوع طراحی، رنگ و نقش هستیم.

 وی عنوان کرد: یکی از نقاط مثبت کار تولید پارچه عبا، تهیه مواد اولیه از خود منطقه است که با استفاده از این پارچه برای تولید لباس‌های متفاوت می‌توان به رونق تولید و اقتصاد در حوزه صنایع دستی استان کمک کرد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=117727

نظـــرات شمـــا