کد خبر : 117648       تاریخ : 1399/06/28 16:29:18
فوت معلم گناوه ای خارج از مدرسه بوده است/ چیزی به نام سرما خوردگی نداریم، کرونا است
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر:

فوت معلم گناوه ای خارج از مدرسه بوده است/ چیزی به نام سرما خوردگی نداریم، کرونا است

پیغام: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: ابتلای دانش آموز یا معلمی به کرونا تاکنون در استان گزارش نشده است و ابتلای معلمی گناوه ای خارج از مدرسه صورت گرفته است.

پیغام: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: ابتلای دانش آموز یا معلمی به کرونا تاکنون در استان گزارش نشده است و ابتلای معلمی گناوه ای خارج از مدرسه صورت گرفته است.

به گزارش «پیغام»؛ وی در خصوص فوت زهره رستمی معلم گناوه‌ای بر اثر ابتلا به کرونا اضافه کرد: ضمن تسلیت به خانواده این معلم، براساس پی گیری انجام شده از آموزش و پرورش شهرستان گناوه، وی سال گذشته معلم یک هنرستان غیرانتفاعی بوده و امسال در مدرسه حضور نداشته و ابتلای او خارج از مدرسه صورت گرفته است.

کشمیری اضافه کرد: در این روزها چیزی به نام سرماخوردگی وجود ندارد اگر علامت دار هستید آن را کرونا حساب کنید و بدون از دست دادن زمان باید به مراکز درمانی مراجعه کرد و تنها به این وسیله است که می‌توان از آلودگی دیگران پرهیز کرد.

کشمیری اضافه کرد: با توجه به روند افزایشی بیماری کرونا در استان‌های دیگر و احتمال ورود به موج سوم بیماری و ارتباط استان بوشهر با استان‌های دیگر و رفت و آمدها احتمال گردش بیماری وجود دارد.

وی تصریح کرد: متخصصان و محققان بهداشتی و پزشکی استفاده از ماسک را در پیشگیری از شیوع و ابتلا به ویروس کرونا مؤثر می‌دانند، نهادینه‌سازی این فرهنگ برای جامعه ضرورت و تکلیفی است که باید برای همه افراد جا بیفتد.

کشمیری افزود: رعایت اصل دوری از شنبه راهبردی است که در صورت به‌کارگیری توسط افراد، خانواده‌ها و جوامع نقش قابل‌توجهی در کنترل اپیدمی کووید-۱۹ خواهد داشت.

افزایش جان باختگان به 555  نفررسید

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: در حال حاضر ۳۰۶ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که ابتلا۸ مورد از ان ها به کرونا قطعی است.

به گفته وی در ۲۴ ساعت گذشته ۵۵ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند.

وی افزود: خوشبختانه در بیست و چهار ساعت گذشته ۳۹ مورد از بستری‌های بخش‌های کرونایی در استان بوشهر باحال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند.

کشمیری بابیان اینکه در حال حاضر ۴۵ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از مجموع بیماران بستری در بخش‌های ویژه بیمارستان های استان بوشهر ۱۷ نفر در وضعیت حاد قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از جان باختن دو هم استانی دیگر خبر داد و گفت: متأسفانه آمار موارد فوت‌شده براثر کرونا در استان بوشهر به ۵۵۵ مورد رسیده است.

کشمیری ادامه داد: دو آقای ۶۹ و ۹۹ ساله در شهرستان‌های بوشهر و تنگستان با سابقه بیماری قلبی و فشار خون از موارد فوتی جدید بودند که روز گذشته جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۱۱۶۱۸ نفر از هم استانی‌های ما به کرونا مبتلا شده‌اند گفت: تا کنون ۷۹۹۷ نفر  ازکل مبتلایان به کرونا از این بیماری به طور کامل بهبود یافته‌اند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر تصریح کرد: بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت در اغلب استان‌های کشور شاهد افزایش نسبی مبتلایان به کرونا هستیم.

کشمیری با اشاره به فعالیت مراکز ۱۶ ساعته سرپایی در شهرستان‌های استان بوشهر ادامه داد: اگر دچار علائم مشکوک به کرونا هستید برای انجام معاینه به بیمارستان مراجعه نکنید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با ابراز قدردانی از مردم و خیرین در پیوستن به پویش نذر سلامتی با تأمین آب آشامیدنی و اقلام غذایی موردنیاز برای بیماران و تقدیم هدایای نقدی خاطرنشان کرد: بیمارستان‌های استان بوشهر نیازمند کمک‌های مردم و خیرین در قالب پویش نذر سلامتی هستند به همین منظور کارت‌بانکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای هدایای خاص برای دریافت کمک‌ها و هدایای مردمی اختصاص‌یافته است، شماره کارت: به شماره 5239-2705-3374-6104 می باشد.

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=117648

نظـــرات شمـــا