کد خبر : 117642       تاریخ : 1399/06/27 16:09:18
راه آهن می‌تواند نقش کلیدی بوشهر را از استان پشتیبان به استان مولد تغییر دهد

راه آهن می‌تواند نقش کلیدی بوشهر را از استان پشتیبان به استان مولد تغییر دهد

پیغام: نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: اتصال این استان به خط راه آهن باعث ارتقای جایگاه آن در اقتصاد ملی و نقش آفرینی اثربخش در چرخه تولید و صادرات می‌شود.

به گزارش«پیغام»، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده بوشهر، گناوه و دیلم، عبدالکریم جمیری افزود: راه آهن می‌تواند نقش کلیدی بوشهر را از استان پشتیبان به استان مولد و تولیدگر ارتقا  و نگرش مسئولان و تصمیم گیران کشور نسبت به این استان را تغییر دهد.

وی ادامه داد:  اتصال استان بوشهر به شبکه  راه آهن سراسری از طریق استان فارس در نشست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی که با حضور روسای مجامع نمایندگان و استانداران بوشهر و فارس، مسئولان وزارت راه و شهرسازی و نمایندگان بانک‌های خصوصی و دولتی در این زمینه برگزار شد؛ مورد بحث و بررسی قرار گرفت، و انتظار می‌رود روند اجرای این پروژه ملی سرعت گیرد.

جمیری افزود: در این نشست مسئولان گزارش اقدام‌های انجام شده در ارتباط با راه آهن بوشهر- شیراز  را ارائه و مسیر پیش رو را ترسیم کردند اما این اقدام‌ها کافی نیست زیرا روند اجرایی آن بسیار کند پیش می‌رود.

وی همچنین با اشاره به نشست با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و پیگیری اولویت‌های این حوزه گفت: موضوع فراهم آمدن شرایط لازم برای پهلوگیری شناورهای با ظرفیت ۵۰ هزار تن با پیگیری پروژه عمق بخشی به کانال ورودی بندر بوشهر در نشستی با حضور استاندار مورد تاکید قرارگرفت و این سازمان باید مقدمات و زیر ساخت لازم را برای اتصال جزیره نگین به پروژه خط آهن برنامه ریزی و اجرایی کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با اشاره به اهمیت نقش اتصال به شبکه ریلی در بهبود شاخص های اقتصادی استان اظهار داشت: راه آهن جزو اولویت‌های اصلی استان بوشهر است موضوعی که همه نمایندگان استان با حساسیت ویژه‌ای آن را دنبال می‌کنند و پیگیر سرعت بخشی در روند اجرایی آن هستند.

وی افزود: با پیگیری و به ثمر رساندن این دست پروژه‌های زیر ساختی می‌توان شاهد جهش در روند فعالیت‌های اقتصادی کشور و تحول مثبت در معیشت و کسب و کار مردم استان بوشهر بود.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=117642

نظـــرات شمـــا