کد خبر : 117550       تاریخ : 1399/06/22 12:05:35
 استفاده از ظرفیت دستگاه قضا درجهش تولید ضروری است

استفاده از ظرفیت دستگاه قضا درجهش تولید ضروری است

پیغام: رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: استفاده‌ مطلوب و حداکثری از ظرفیت‌ دستگاه قضا برای تحقق جهش تولید و اشتغال و حمایت قضایی برای امنیت سرمایه‌گذاری، رفع موانع حقوقی قضایی تولید و اشتغال و مبارزه با مفاسد اقتصادی ضروری است.

به گزارش «پیغام» به نقل از ایرنا، علی جمادی در بازدید از دادگستری شهرستان دیر افزود: کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها، افزایش کیفیت ارایه خدمت، بهبود رفتار با مراجعان، نظارت بر عملکرد کارکنان از دیگر اولویت‌های دستگاه قضایی است.

وی اضافه کرد: همه پرونده‌های معوق برای رسیدگی باید در دستور کار قرار گیرد تا جایی که هیچ گونه پرونده معوق و رسوبی در دادگستری شهرستان دیر وجود نداشته باشد.

جمادی با اشاره به اینکه شهرستان دیر در حوزه شیلات، کشاورزی و صنایع و معادن از ظرفیت بالایی برخوردار است افزود: استفاده‌ مطلوب و هرچه بیشتر از ظرفیت‌ دستگاه قضایی در تحقق جهش تولید واشتغال و حمایت قضایی برای امنیت سرمایه‌گذاری، رفع موانع حقوقی قضایی تولید و اشتغال و مبارزه با مفاسد اقتصادی در دستور کار قرار دارد.

وی از شورای حل اختلاف شهرستان دیر بازدید و  به سیاست راهبردی قوه قضاییه که ختم پرونده‌های مطروحه از طریق صلح و سازش است  اشاره کرد و افزود: برای گسترش فرهنگ صلح و سازش باید تلاش شود تا از پرونده سازی و ازدحام کارهای قضایی اجتناب شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=117550

نظـــرات شمـــا