کد خبر : 117532       تاریخ : 1399/06/21 13:20:15
نامه اعتراضی 4 عضو شورا به نحوه انتخاب شهردار بوشهر

نامه اعتراضی 4 عضو شورا به نحوه انتخاب شهردار بوشهر

پیغام: چهار تن از اعضای شورای ۹ نفره شهر بوشهر با ارسال متنی به وزارت کشور اعتراض خود را به نحوه انتخاب شهردار جدید این شهراعلام داشتند که این موضوع واکنش رئیس شورا را به همراه داشت.

پیغام: چهار تن از اعضای شورای ۹ نفره شهر بوشهر با ارسال متنی به وزارت کشور اعتراض خود را به نحوه انتخاب شهردار جدید این شهراعلام داشتند که این موضوع واکنش رئیس شورا را به همراه داشت.

این چهار عضو شورا در نامه اعتراضی خود نوشته اند: رئیس شورا در اقدامی خلاف توافق اولیه با اعلام اینکه صالحیان بیشترین آرا را به دست آورده نبود نیاز به رای گیری مرحله دوم را بیان داشته و خاتمه رای گیری را اعلام می‌کند.

 به گزارش «پیغام»؛ متن کامل نامه اعتراضی به وزرات کشور به شرح زیر آورده شده است:

نویسندگان این نامه شامل اکبر توسلی ، مهرداد آسایش ، عبدالخالق برزگر زاده و کیوان هاشم زاده در این نامه خطاب به وزیر کشور آورده اند : در پی استعفای شهردار بوشهر در ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری و پس از سپری شدن مهلت سه ماهه مقرر در تبصره ماده ۸۳ شورای شهر ناشی از عدم پیگیری رئیس و هیات رئیسه، شورای شهر بوشهر اقدام به انتخاب شهردار در ۱۷ شهریور کرد گرچه حقوق‌دانان ایراداتی بر این انتخاب با توجه به اتمام مهلت سه ماهه گرفته‌اند اما در نشست این انتخاب چهار عضو از ۹ عضو شورای شهر بوشهر به مراتب اعتراض خویش را در خصوص نحوه رای گیری و انتخاب شهردار بوشهر به شرح زیر اعلام داشته و و خواستار رسیدگی به موضوع عدم ترتیب اثر دادن به صورتجلسه مورخ ۱۷ شهریورماه جاری هستند.

با این وصف که صبح روز ۱۷ شهریورماه از طریق پیامک تلفنی موضوع جلسه انتخاب شهردار به اطلاع اعضا ‌رسانده می‌شود که بلافاصله تذکر آیین نامه‌ای توسط یکی اعضا طی نامه شماره ۱۶۹۴ مبنی بر اینکه ماده ۱۸ آیین نامه داخلی رعایت نشده و نشست وجاهت قانونی ندارد اعلام می‌شود.

 ضمن اینکه همزمان نیز با تشکیل جلسه در ساعت ۱۴ به مراتب تذکر قرائت شد اما رئیس شورا بدون توجه به این امر مقرر می‌دارد پس از استماع برنامه‌های کاندیداها مطابق توافق صورت گرفته و روال سنوات قبل رای گیری به صورت مرحله‌ای انجام پذیرفته تا شهردار منتخب از آرای بیشتری برخوردار شود به طوری که در ادامه بین دو کاندیدایی که بیشترین آرا را دریافت کرده باشند رای گیری و نفری که حائز کسب بیشترین آرا شود به عنوان شهردار منتخب معرفی شود.

که حسب این امر کیوان هاشم زاده یک رای، محمد فرخ زاده و سعید برزگر سه رای و صالحیان پنج رای از مجموع ۱۲ رای دریافت شده از ۹ عضو شورا را دریافت می‎کنند.

رئیس شورا در اقدامی خلاف توافق اولیه با اعلام اینکه صالحیان بیشترین آرا را به دست آورده نبود نیاز به رای گیری مرحله دوم را بیان داشته و خاتمه رای گیری را اعلام می‌کند.

این عمل خارج از عرف و غیر اخلاقی مورد پذیرش چهار عضو معترض واقع نشده و از امضای صورتجلسه خودداری می‎کنند.

 همچنین با عنایت به اینکه چون فرد معرفی شده (حسن صالحیان) از شهر یزد بوده و از مدیران سابق معاون  عمرانی جمالی نژاد در دوره تصدی که شهردار یزد بوده‎، می‎باشد به منظور رفع هرگونه ابهام مراتب  در اینجا آورده می‏‌شود زیرا در شهر بوشهر  وی را به عنوان شهردار دیکته شده می‏‌دانند.

 

با توجه به موارد فوق الذکر و موضوع انتخاب شهردار و انجام نشدن مرحله دوم انتخاب و نیز رعایت نشدن حدنصاب امضای صورتجلسه، جهت رفع هرگونه شائبه می‌شود علاوه بر بررسی و رسیدگی به موضوع‌های اعلامی و تخلفات صورت گرفته نسبت به مصوبه انتخاب شهردار که به دلیل امتناع چهار عضو شورا از امضا آن در واقع حکم صورتجلسه را دارد هیچ گونه ترکیب سر داده نشود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=117532

نظـــرات شمـــا