کد خبر : 117510       تاریخ : 1399/06/19 10:36:55
صدور ۵۵ مورد اخطاریه بهداشتی به مراکز عرضه کننده ماهی و میگو بوشهر
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:

صدور ۵۵ مورد اخطاریه بهداشتی به مراکز عرضه کننده ماهی و میگو بوشهر

پیغام: رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، ۵۵ مورد اخطاریه بهداشتی به مراکز عرضه‌کننده ماهی و میگو بوشهر صادر شده است.

به گزارش «پیغام»؛ حسن فخرایی اظهارداشت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، ۵۵ مورد اخطاریه بهداشتی به مراکز عرضه‌کننده ماهی و میگو بوشهر صادر شده است و ۱۲ صنف متخلف به تعزیرات معرفی و تعداد ۵ صنف به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی تعطیل شده‌اند.

او از نظارت مستمر بازرسین بهداشت محیط و حرفه‌ای شهر بوشهر بر بازارچه ماهی و میگو خبر داد و گفت: برابر بازرسی‌های به‌عمل‌آمده، بازار ماهی و میگو همچنان دارای نواقص بهداشتی از جمله نبود تهویه مناسب و وسایل خنک‌کننده، نبودن جایگاه مناسب جهت زباله‌های تولیدی و اشتغال افراد متفرقه از جمله کودکان جهت پاک کردن میگو در فصل صید است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر افزود: بازرسین بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر جهت قطع زنجیره انتقال کرونا بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک  و همچنین نحوه صحیح اخذ تاکید می‌کنند.

 فخرایی عنوان کرد: شهروندان جهت حفظ سلامتی خود و سایر هم‌وطنان در هنگام مراجعه به بازار ماهی و میگو از ماسک استفاده کرده و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

او تاکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، موضوع را به سامانه تلفنی رسیدگی شکایات وزارت بهداشت به شماره ۱۹۰ اطلاع دهند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=117510

نظـــرات شمـــا