کد خبر : 117507       تاریخ : 1399/06/19 09:59:18
اجرای طرح هر کارمند یک حامی در استانداری بوشهر

اجرای طرح هر کارمند یک حامی در استانداری بوشهر

پیغام: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی بوشهر گفت: طرح "هر کارمند، حامی یک فرزند یتیم"، با هدف مشارکت کارکنان دستگاه‌های دولتی و خصوصی برای حمایت از ایتام و محسنین نیازمند تحت حمایت کمیته امداد اجرایی می‌شود.

 به گزارش«پیغام» به نقل ازروابط عمومی کمیته امداد، احمد لطفی در جلسه دبیر خانه طرح اکرام ایتام ( طرح هر کارمند یک حامی) که در استانداری بوشهر تشکیل شده است اظهار داشت: این طرح به پیشنهاد کمیته امداد از طریق معاون اول رئیس‌جمهور به همه دستگاه‌ها ابلاغ شده است.

لطفی با اشاره به مهم‌ترین هدف این طرح، ادامه داد: این طرح با هدف مشارکت کارکنان دستگاه‌های دولتی و خصوصی برای حمایت از ایتام و محسنین نیازمند تحت حمایت کمیته امداد در استان بوشهر اجرایی می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه طرح اکرام ایتام و محسنین از طرح‌های موفق این نهاد است گفت: هدف از اجرای این طرح افزایش روزافزون مشارکت کارکنان دستگاه های اجرایی برای حمایت از فرزندان یتیم و محسنین تحت حمایت این نهاد است.

وی بابیان اینکه امید است که اجرای این طرح سبب حامی دار شدن تمامی ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد شود،  گفت: بسترهای الکترونیکی از طریق نرم‌افزار و سیستم بانکی برای پرداخت آسان‌تر کمک‌های نقدی حامیان به ایتام و فرزندان هم استانی فراهم است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر خاطرنشان کرد: حامیان نیکوکار در صورت تمایل می توانند  از طریق مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد سطح استان و یا نام‌نویسی در سایت‌های اکرام ایتام و محسنین  به آدرس اینترنتی ekram.emdad.ir    فرزند معنوی مورد نظر خود را انتخاب و ماهانه کمک های نقدی  غیر نقدی خود را به این فرزندان معنوی پرداخت کنند.

لطفی در خصوص پرداخت کمک های نقدی به حساب شخصی این فزندان معنوی گفت:کمک‌های نقدی حامیان از طریق نرم‌افزار و سیستم بانکی به‌طور مستقیم به‌حساب ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت واریز  و رسید آن برای حامی پیامک می شود و هیچ کس دخل و تصرفی در آن ندارد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان کرد: هم اکنون قریب به ۶ هزار و 570  نفر فرزند یتیم و غیر یتیم( محسنین) در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین از خدمات این نهاد بهره‌مند می‌شوند که ۲ هزار و ۱۶۰ نفر یتیم و ۴ هزار و ۴۱۷ نفر دیگر فرزندان غیر یتیم( محسنین) هستند.

لطفی با بیان اینکه 30 هزار حامی نیکوکار حمایت از این تعداد فرزند یتیم و محسنین بر عهده دارند گفت: بیش از 3 هزار نفر از این حامیان کارمندان هستند.

وی در پایان یاد آور شد: امیدواریم که همه کارمندان دستگاه‌های اجرایی برای مشارکت در طرح «هر کارمند یک حامی» پیش‌قدم شده و با تعامل، همدلی و انسجام دستگاه‌ها، فیض خدمت به ایتام و نیازمندان برای همه افراد جامعه فراهم شود.

تعیین سازوکارهای اجرای صحیح طرح از اهمیت زیادی برخوردار است

حسن ابراهیمی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری بوشهر در این جلسه با ذکر این نکته که حمایت از ایتام و محسنین از سیره ائمه است گفت: خوشبختانه استان بوشهر نیز به عنوان یکی از استانهای موفق در این زمینه است.

وی در ادامه بیان کرد: انتخاب شعار محوری" هر کارمند یک حامی معنوی" با ارائه برنامه های اجرایی از سوی دستگاههای اجرایی می تواند بعنوان یک فرهنگ ارزشمند و متعالی در سطح جامعه مطرح گردیده و بخشی از دغدغه ی خاطر این عزیزان و خانواده های آنان را برطرف سازد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری بوشهر خاطرنشان کرد: اجرای این طرح علاوه بر تامین نیازهای معیشتی ایتام و محسنین به عنوان یک پشتوانه و حمایت معنوی از این عزیزان محسوب شده و می تواند ابعاد مختلفی از زندگی این عزیزان همچون هدایت و حمایت تحصیلی ، ورزشی و ... را نیز شامل شود .

ابراهیمی توجیه معاونین پشتیبانی دستگاههای اجرایی را در اجرای این طرح بسیار موثر دانست و عنوان کرد : تعاملات دوسویه میان حامیان از یک سو و ایتام و محسنین از سوی دیگر می تواند نقش بسزایی درموفقیت این طرح و تحقق اهداف آن ایفا نماید .

وی در پایان با تاکید بر تشکیل جلسات هفتگی این طرح در دبیر خانه استانداری  گفت: انتخاب معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری به عنوان دبیرخانه مرکزی اجرای این طرح به دلیل نقش جریان ساز استانداری در تصمیم سازی های اداری و اجرایی استان  است و لذا تعیین سازوکارهای اجرای صحیح طرح و همچنین نوع انجام مکاتبات با کارکنان دولت از اهمیت زیادی برخوردار است و لازم است تا این طرح با ادبیاتی جدید و ابلاغی متفاوت به انجام رسد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=117507

نظـــرات شمـــا