کد خبر : 117502       تاریخ : 1399/06/18 13:40:19
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری خلیج فارس و نیروگاه اتمی بوشهر

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری خلیج فارس و نیروگاه اتمی بوشهر

تفاهم نامه همکاری ما بین پارک علم و فناوری خلیج فارس و نیروگاه اتمی استان با موضوع استفاده از ظرفیت و توان شرکت های دانش بنیان در بخش ها و قسمت های نیروگاه اتمی بوشهر منعقد شد.

پیغام: رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهرگفت: نقش اصلی پارک های علم و فناوری کنارهم قرار دادن نوآوران و فناوران و محققان با صنایع می باشد که در نهایت منجر به ایجاد ارزش افزوده و کسب و کارهای نوآورانه و اشتغال پایدار می شود.

به گزارش «پیغام»؛ حبیب رستمی در نشست مشترک با مهندس نصوری مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر، با بیان اینکه تعامل با سایر دستگاه ها و مجموعه صنعت در استان از برنامه های پارک علم و فناوری است، اظهار داشت: در سال گذشته با حمایت هایی که از سوی پارک علم و فناوری خلیج فارس به واحدهای فناور استان شده است، بیش از ۱۱۷۰ شغل پایدار و مولد در شرکت های مستقر ایجاد شده و ۳۷ شرکت موفق به اخذ مجوز دانش بنیان شده اند.

رستمی با بیان اینکه این تفاهم نامه می تواند سطح همکاری های دوجانبه را گسترش دهد، افزود: شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری و مراکز رشد استان بوشهر این توانایی را دارند که در زمینه های مختلف به تقاضاهای فناورانه مجموعه نیروگاه اتمی پاسخ و ورود موفقیت آمیزی داشته باشند.

نیروگاه اتمی از صاحبان ایده و پژوهشگران حمایت می کند

مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر نیز در این نشست ضمن اعلام آمادگی کامل همکاری مجموعه نیروگاه با پارک علم و فناوری افزود: حمایت از صاحبان ایده، پژوهشگران و محصولات دانش بنیان در دستور کار نیروگاه است و این تفاهم نامه گام بلندی جهت اجرایی شدن این حمایت ها خواهد بود.

مسعود نصوری اظهار داشت: جوانان صاحب ایده و نوآوران استان بوشهر طی سالیان اخیر در زمینه های مختلف رشد خوبی داشته اند و در قالب این تفاهم نامه از آنان حمایت های هدفمند و جدی تری خواهد شد.

در این نشست که معاونین و مشاورین پارک علم و فناوری خلیج فارس و معاونین نیروگاه اتمی حضور داشتند، تفاهم نامه همکاری فی مابین پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر و نیروگاه اتمی در ۱۲ ماده به مدت ۳ سال  منعقد گردید.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=117502

نظـــرات شمـــا