کد خبر : 117495       تاریخ : 1399/06/18 12:17:54
یک یزدی شهردار بوشهر شد

یک یزدی شهردار بوشهر شد

پیغام: حسین صالحیان با رای اعضای شورای شهر به عنوان شهردار بوشهر انتخاب شد.

به گزارش «پیغام»؛ در جلسه عصر روز دوشنبه شورای اسلامی شهر بوشهر، سعید برزگرزاده، کیوان هاشم زاده، محمد فرخ زاده و حسین صالحیان برنامه‌‎های خود را برای تصدی شهرداری بوشهر اعلام کردند و سپس با 5 رای اعضای شورای شهر بوشهر حسین صالحیان به عنوان شهردار بندر بوشهر انتخاب شد.

صالحیان اصالتاً یزدی است و معاون خدمات شهری شهرداری یزد، مدیریت سازمان فضای سبز و تاکسیرانی این شهرداری از جمله سوابق اجرایی صالحیان است.

ابوذر دهدار، پویا دولابی، طاهره شمشیری، روح الله نصرتی و ندا عبدالله زاده پنج عضور شورا که به شهردار جدید رای موافق دادند.

گفته شده در جلسه انتخاب شهرداری بوشهر، چهار عضو شورای ازجمله کیوان هاشم زاده، مهرزاد آسایش ، اکبر توسلی  و عبدالخالق برزگرزاده با این انتخاب مخالف بودند و به همین  دلیل صورتجلسه جلسه را امضا نکرده و جلسه  را ترک کردند.

پس از دعوت رییس شورا از خبرنگاران به صحن جهت ارائه توضیحات، با درخواست برزگرزاده، رییس شورا پذیرفت که امضای صورتجلسه را به فردا موکول کند تا این سه عضو نیز همراهی کنند.

سید نورالدین امیری به عنوان چهارمین شهردار منتخب شورای کنونی که شهریور ۹۷ به عنوان شهردار بوشهر انتخاب شده بود در ۱۵ اردیبهشت ۹۹ استعفا کرد و پس از آن شورای شهر بوشهر، ۲۹ اردیبهشت فردین خورشیدیان را با اکثریت آراء لازم به عنوان شهردار منتخب بندر بوشهر تعیین کرد.

صالحیان سومین شهردار منتخب دوره پنجم شورای اسلامی شهر بوشهر است.

حتی یک نفر از یزد نمی آورم

 صالحان پس از پایان جلسه رای گیری، در گفتگو با  خبرنگار خلیج فارس گفت: یک نفر را از یزد با خود نمی آورم، در انتصابات اولویت اول، دوم، سوم تا صدم با نیروهای شهرداری مرکز استان است و هرکسی که توان 18 ساعت کار با من را داشته باشد، منصوب می شود، کسی هم که توان نداشته باشد، محترمانه به جایی دیگری که امکانپذیر است منتقل خواهد شد. از این رو مشکل نیروهای قراردادی شهرداری را از طریق رایزنی با وزارت کشور پیگیری می کنیم.

وی با بیان اینکه باید با مردم روراست و شفاف باشیم تا اعتماد جلب شود، خاطرنشان کرد: قطعا سامانه شفافیت برای دسترسی عموم مردم به فعالیت ها و عملکردهای شهرداری را ایجاد می کنم.

مرا پیمانکار شهرداری بوشهر معرفی نکرده است

صالحیان در بخشی از سخنانش به برخی زمزمه ها درباره اینکه معرفی وی از سوی یکی از شرکت های طرف قرارداد شهرداری که مدیریت آن در یزد است صورت گرفته، واکنش نشان داد و گفت: طی دو روزی که مهمان شما در بوشهر بودم، در فضای رسانه ای بحثی مطرح شد که ضمن احترام به انتقاد رسانه ها، می خواهم توضیح دهم شرکت موردنظر به دلیل خبطی که قبلا داشت، به عنوان معاون خدمات شهری یزد نگذاشتم پاکت وی باز شود، الان هم در بازدید از شهر درباره اینکه چرا در باکس های زباله، در طول روز حجم زیادی آشغال مانده برایم سوال بود. بنده با 24 سال تجربه شهرداری به بوشهر آمده ام و آبرویم را وسط گذاشته ام.

شهردار منتخب بوشهر همچنین در پاسخ به سوال برخی اعضا پیرامون اینکه مهمترین مشکل شهرداری بدهی های بالا و نبود اعتبارات کافی برای اجرای پروژه های عمرانی است، شما چه برنامه ای دارید؟ اظهار داشت: قطعا با تامین مالی متفاوت مثل گرفتن مجوز از وزارت کشور برای انتشار اوراق یا آوردن اعتباراتی از تهران به بوشهر در کنار پیگیری گرفتن مطالبات شهر از دستگاههای دولتی وضعیت مناسب تر می شود، وگرنه با ماهیانه 10، 15 میلیارد اعتبار در شهرداری نمی توان کاری پیش برد و بنده نیز توان رایزنی و جذب اعتبارات فراتر از شهرداری را دارم.

 وی در پایان با بیان اینکه سرپرست فعلی شهرداری و شهردار سابق در حد توان خود زحمت کشیده اند، تاکید کرد: بنده می دانم در دوران فعلی حفظ وضع موجود هم بسیار دشوار است و از این لحاظ باید از شهرداران سابق و فعلی و کارکنان مجموعه تشکر کرد.

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=117495

نظـــرات شمـــا