کد خبر : 117468       تاریخ : 1399/06/17 10:47:41
عکس/ تابستان و کوچه‌ها

عکس/ تابستان و کوچه‌ها

کودکانی که در تعطیلات تابستانی و فراغت طولانی پس از یک سال تحصیلی بازی و زندگی را توامان در خنکای عصر‌های تابستانی کوچه‌ها تجربه می‌کردند. تجربه‌هایی واقعی و ملموس؛ گروهی و گفتگو محور. با قهر‌ها و آشتی‌ها؛ برد و باخت‌ها. تجربه‌های کوچک و کودکانه‌ای از جنس زندگی که خاطره می‌ساخت.

خیلی پیش از آنکه "گیم‌نت"‌ها و "گیم‌سنتر"‌ها در گوشه و کنار شهر‌ها سبز شوند و بابت گرفتن پول و حق عضویت، فرهنگ و سبک زندگی خاص خود را با "بازی" و به اسم بازی به کودکان تشنه سرگرمی و بازی تزریق کنند، این کوچه و خیابان‌ها بودند چنین وظیفه‌ای را بر عهده داشتند. کودکانی که در تعطیلات تابستانی و فراغت طولانی پس از یک سال تحصیلی بازی و زندگی را توامان در خنکای عصر‌های تابستانی کوچه‌ها تجربه می‌کردند. تجربه‌هایی واقعی و ملموس؛ گروهی و گفتگو محور. با قهر‌ها و آشتی‌ها؛ برد و باخت‌ها. تجربه‌های کوچک و کودکانه‌ای از جنس زندگی که خاطره می‌ساخت.

البته امروزه با گسترش شهرنشینی و فرهنگ غالب آن دیگر کمتر شاهد بازی کودکان با شکل و شمایل سنتی آن هستیم و این اتفاق بیشتر در بافت‌های قدیمی‌تر و حاشیه‌ای شهر‌ها قابل مشاهده است.

لازم به ذکر است که باید حتما به این نکته توجه داشت که حضور کودکان در کوچه و خیابان گا‌ها می‌تواند با خطرات و آسیب‌هایی همراه باشد که مستلزم نظارت کافی از سمت والدین و آموزش کافی کودکان است.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=117468

نظـــرات شمـــا