کد خبر : 117461       تاریخ : 1399/06/17 09:37:18
لنج‌ها دوبار می‌توانند به سفر بروند
استانداربوشهر:

لنج‌ها دوبار می‌توانند به سفر بروند

پیغام: استانداربوشهر گفت: دستورالعمل جدید برای تغییر رویه کالای همراه ملوان یا ته لنجی به سران سه قوه ارسال می‌شود.

به گزارش «پیغام»؛ عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر در حاشیه جلسه مقابله با قاچاق کالا و ارز در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان بوشهر، بیان کرد: موضوع کالای همراه ملوان همراه با مشکلات زیادی در مناطق مرزی روبه‌رو بوده است.

او افزود: به‌تازگی با پیگیری‌های انجام شده و همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز دستورالعمل جدیدی برای بازنگری رویه کالای همراه ملوان تهیه شده است.

استاندار بوشهر ادامه داد: با دستورالعمل جدید و ارائه آن به سران سه قوه در صورت تایید، بخش زیادی از مشکلات ملوانان در حوزه ته‌لنجی برطرف خواهد شد.

گراوند عنوان کرد: مدتی بود که لنج‌داران فقط یک بار در سال مجوز سفر داشتند، اما مقرر شده است که تا پیش از تایید دستورالعمل جدید از سوی سران سه قوه، ملوانان بتوانند دو بار سفر و تخلیه بار در بندرهای کشور داشته باشند.

او گفت: این قانون برای تمام بنادر تجاری استان بوشهر یکسان است و میزان باری که لنج در هر سفر می‌تواند داشته باشد معادل ۳۰ وانت نیسان است.

استاندار بوشهر گفت: در دستورالعمل جدید هم معیشت مرزنشینان در نظر گرفته شده و هم تلاش شده است تا به کالای تولید داخل لطمه‌ای وارد نشود.

گراوند بیان کرد: در این دستورالعمل ملوانان علاوه بر ارسال کالا به سراسر نقاط استان می‌توانند با پرداخت عوارض، کالای ته‌لنجی را به استان‌های دیگر بدون منع قانونی ارسال کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=117461

نظـــرات شمـــا