کد خبر : 116048       تاریخ : 1399/05/13 08:51:14
صید میگو در بوشهر آغاز شد

صید میگو در بوشهر آغاز شد

پیغام: قایق های صیادی  امروز دوشنبه 13 مردادساعت شش صبح براي صید میگو عازم دریا شدند

 به گزارش «پیغام»؛ براساس مصوبه کمیته صید استان بوشهر امروز دوشنبه  13 مرداد ماه  قایق های صیادی برای صید میگو از ساعت شش راهی دریا شدند.

بر این اساس از روز چهارشنبه  ۱۵ مرداد لنج‌های صیادی نیز برای صید دل به دریا می زنند.

سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر در این باره  توضیح داد و گفت:  در استان بوشهر ۳۶۹ فروند قایق و ۳۸۶ فروند لنج به صید مشغولند که بر روی هر فروند قایق ۲ تا ۴ صیاد و هر فروند لنج ۵ تا ۷ صیاد کار می‌کنند.

وی در ادامه افزود: مجوز صید میگو برای قایق‌ها یک‌روزه و برای لنج‌های صیادی شمال استان بوشهر چهار روزه و برای مابقی شناورها پنج روزه صادر می‌شود

ابراهیمی همچنین  به نقاط ممنوعه صيد اشاره کرد و بیان داشت: کلیه صیادان موظف به رعایت صید در نقاط ممنوع شده  که در آئين نامه صيد ميگو درج شده شامل، مناطق نوزادگاهي ميگو (نيرو گاه اتمي ، دلوار ، در اعماق كمتر از 5 متر) و اطراف مطاف در اعماق كمتر از (10متر) پارک دریایی نخیلوو زيست گاههاي مصنوعي (منگف ، يرول ، گناوه ، دير ، خارگ ) تا شعاع نيم مايلي مي باشند .

وی همچنین اظهارداشت:  صید لاک پشت (پشت سبز) به عنوان یکی از گونه‌های نادر خلیج فارس ممنوع است و در صورتی که این گونه وارد تور صیادان شد باید رها سازی شود.

ابراهیمی درخصوص زمان پایان  صید میگو در آبهای بوشهر بیان دشت:  زمانی صید میگو آزاد می شود که طول ۷۰ درصد میگو‌ها به ۱۲ سانتیمتر برسد و موقعی پایان صید اعلام می‌شود که میزان صید در روز به ۴۰ کیلوگرم برسد.

به گفته سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر پیش بینی می‌شود امسال هزار و ۵۰۰ تن میگو در آب‌های ساحلی استان صید شود.

وی همچنین با اشاره به میزان صید در سال گذشته بیان داشت: در فصل صید پارسال، هزار و ۲۲۲ تن میگو به صورت مجاز و ۲۱۵ تن به صورت غیرمجاز یعنی به وسیله شناور‌هایی که مجوز صید نداشتند، صید شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=116048

نظـــرات شمـــا