کد خبر : 115992       تاریخ : 1399/05/08 12:52:13
قربانیان جدید کرونایی در استان بوشهراز نوزاد 56 روزه تا فرد 93 ساله

قربانیان جدید کرونایی در استان بوشهراز نوزاد 56 روزه تا فرد 93 ساله

پیغام: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهرگفت: 9 نفر دیگر به فوت شدگان کرونایی در استان افزوده شد که درمیان فوت شدگان یک نوزاد 56 روزه نیز دیده می شود.

 پیغام: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهرگفت: 9 نفر دیگر به فوت شدگان کرونایی در استان افزوده شد که درمیان فوت شدگان یک نوزاد 56 روزه نیز دیده می شود.

به گزارش «پیغام»، دکتر سعید کشمیری در این باره بیان داشت: متأسفانه یک نفر ازهمشهریان عزیزمان روز یکشنبه، دو نفر روز دو شنبه و پنج نفر نیز روز سه‌شنبه و یک نفر نیز ۱۲ تیر ماه فوت‌شده‌اند که تست کرونای آن‌ها امروز مثبت اعلام‌شده است که یکی از موارد نوزاد ۵۶ روزه (دارای عفونت خون) بوده و مابقی در رده سنی ۳۳ (سابقه نارسایی کلیه، دیابت و دیالیز) تا ۹۳ سال هستند.

به گفته این مقام مسئول در حال حاضر ۳۱۵ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.

کشمیری اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۷ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستانک‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند.

وی بابیان اینکه در حال حاضر ۱۶۸ مورد مثبت قطعی در بیمارستان‌های استان بستری هستند، گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته ۵۶ مورد از بستری‌های بخش‌های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد ۳۲ مورد مثبت قطعی بوده‌اند.

کشمیری بابیان اینکه هم‌اکنون ۵۰ مورد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از این تعداد در حال حاضر ۱۹ مورد از آن‌ها با کمک دستگاه نفس می‌کشند.

دکتر کشمیری بابیان اینکه هم‌اکنون ۵۰ مورد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از این تعداد در حال حاضر ۱۹ مورد از آن‌ها با کمک دستگاه نفس می‌کشند.

 توصیه‌های کرونایی برای ذبح دام در عید قربان

وی در خصوص ذبح دام در عید قربان با توجه به بیماری کرونا اظهار داشت:  با توجه به شیوع کرونا به مردم توصیه می شود برای ذبح دام در عید قربان استفاده از دستکش، ماسک، چکمه و ضدعفونی کردن آن‌ها قبل و بعد از ذبح، نگهداری امعاء و احشاء دام در یخچال ۴۸ ساعت قبل از مصرف را رعایت کنند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: قربانی نکردن دام‌های دارای علائم و بیماری، نگهداری گوشت دام در دمای ۴ درجه سانتی‌گراد حداقل ۲۴ ساعت قبل از مصرف، ذبح نکردن دام در منازل و معابر عمومی و خریداری دام از میادین قانونی و مجاز از دیگر مواردی است که شهروندان عزیز باید برای ذبح دام در عید قربان باید رعایت کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115992

نظـــرات شمـــا