کد خبر : 115878       تاریخ : 1399/05/02 12:30:30
از ابتدای شیوع کرونا،یک میلیون امانت مردم با پست جابه جا شده است
مدیرکل پست استان بوشهر:

از ابتدای شیوع کرونا،یک میلیون امانت مردم با پست جابه جا شده است

پیغام: مدیرکل پست استان بوشهر گفت: در استان بوشهر در مدت چهار ماه (از ابتدای شیوع کرونا در اسفند ۹۸ تا پایان خرداد ۹۹) یک‌میلیون امانت مردم با پست جابه‌جا شده، که نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش «پیغام» علی پارسیده در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، در دوران سخت شیوع ویروس کرونا که همه باید برای سلامتی خود در خانه می‌ماندند، و در حالی‌که تعداد زیادی از واحد‌های اقتصادی و شرکت‌های خدماتی، به تعطیلی اجباری رفتند کارکنان پست با افزایش ساعت‌های فعالیت خود تلاش کردند مردم بتوانند نیازمندی‌های خود را تامین کنند.

او ادامه داد: افزایش ۵۰ درصدی جابه‌جایی مرسوله‌ها با افزایش ۵۰ درصدی فعالیت کارکنان پست نیز همراه بوده به طوری که کارکنان برخی بخش‌ها تا نیمه‌های شب مشغول به کارند.

مدیرکل پست استان بوشهر عنوان کرد: بیش از ۶۰ درصد افزایش جابه‌جایی‌ها به خرید‌های اینترنتی مربوط بوده است.

پارسیده همچنین با اشاره به اینکه استان بوشهر در زمینه جابه‌جایی مرسوله‌های پستی رتبه دهم را در کشور دارد، بیان کرد: شهر‌ها سهم ۷۰ درصدی و روستا‌های استان سهم ۳۰ درصدی در مرسوله‌های پستی را در این مدت داشته‌اند.

او با اشاره به فعالیت ۲۴۰ دفتر پستی دولتی و غیردولتی در استان بوشهر افزود: ۱۰ درصد این دفتر‌ها دولتی هستند.

مدیرکل پست استان بوشهر به توسعه خدمات پستی اشاره کرد و گفت: بر همین اساس، با همکاری پارک علم و فناوری خلیج‌فارس بوشهر، در قالب ارائه خدمت شتاب‌دهی به شرکت‌های نوآور، در حال توسعه خدمات پستی در فضای کسب و کار اینترنتی هستیم.

پارسیده عنوان کرد: به اشتراک گذاشتن ظرفیت‌های پست با شرکت‌های نوپا، کمک قابل‌توجهی به رونق کسب و کار کشور خواهد کرد و پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد با ادامه این روند، علاوه بر آنکه میزان فعالیت شبکه پستی به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد، مجموعه کسب و کار‌های اینترنتی هم فرصت تازه‌ای برای رونق پیدا می‌کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115878

نظـــرات شمـــا