کد خبر : 115764       تاریخ : 1399/04/25 10:58:22
ثبت نام آنلاین نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در بوشهر آغاز شد

ثبت نام آنلاین نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در بوشهر آغاز شد

پیغام: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: ثبت نام آنلاین نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت همزمان با سراسر کشور در استان از طریق نشانی درگاه اینترنتی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور آغاز شده است.

به گزارش «پیغام»،عبدالمجید دراهکی با اشاره به اینکه این مسابقات در ۳۵ رشته مهارتی در استان بوشهر برگزار می‌شود، افزود: مسابقات ملی مهارت با در نظر گرفتن شرایط شیوع ویروس کرونا، به صورت غیرمتمرکز و غیر همزمان، استانی و با توجه به تصمیم ستاد استانی مبارزه با کرونا برگزار می‌شود.

او ادامه داد: متقاضیان شرکت در مسابقات ملی مهارت می‌توانند با در نظر گرفتن محدودیت سنی مدارک لازم از قبیل عکس، تصویر تمام صفحات شناسنامه، کارت ملی و آخرین مدرک تحصیلی یا معافیت نظام وظیفه (برای داوطلبان ذکور و مشمول) را به صورت برخط بارگزاری کنند و بدون مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای تا ۵ مرداد برای حضور در مرحله شهرستانی ثبت نام کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر عنوان کرد: داوطلبان رشته‌های آکواترونیک - فناوری آب، ساخت و تولید (در قالب تیم ۳ نفره)، مکاترونیک (در قالب تیم ۲ نفره) و امنیت شبکه (در قالب تیم دو نفره) باید متولد ۱۱ دی ۷۴ به بعد باشند و در دیگر رشته‌ها متولدان ۱۱ دی ۷۷ به بعد می‌توانند شرکت کنند.

دراهکی هدف از برگزاری مسابقات ملی مهارت را شناسایی نخبگان مهارتی دانست و بیان کرد: جوانان ماهر شامل کارآموزان وآموزش دیدگان مراکز آموزش فنی وحرفه ای، هنرجویان آموزش و پرورش در رشته‌های کار و دانش، فنی و حرفه‌ای و نظری، دانشجویان آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای و آموزش عالی و همچنین کارگران واحد‌های صنعتی و صنفی می‌توانند با رعایت شرایط سنی یاد شده در این دوره از مسابقات ملی مهارت شرکت کنند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه برترین‌های این مسابقات پس از شرکت در مرحله استانی و کشوری به مسابقات جهانی ۲۰۲۱ پکن اعزام می‌شوند،گفت: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به درگاه اینترنتی این اداره کل مراجعه کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115764

نظـــرات شمـــا