کد خبر : 115740       تاریخ : 1399/04/24 11:46:27
میانگین سنی فوت شدگان در دیلم 77 سال است

میانگین سنی فوت شدگان در دیلم 77 سال است

معاون بهداشتی شبکه بهداشت ودرمان دیلم گفت: میانگین سنی فوت شدگان ناشی از کرونا در این شهرستان بدون در نظرگرفتن یک مورد فوت کودک ۳۵ روزه ۷۷ سال و با احتساب آن ۶۴ سال تمام است.

 به گزارش «پیغام»؛ انتقام عزیززاده در این خصوص بیان داشت: باتوجه به اینکه از اوایل تیر ماه امسال موارد بستری و مرگ در افراد مسن و بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا به کرونا در این شهرستان افزایش یافته‌است، این قشر نسبت به سایر افراد نیازمند مراقبت و توجه بیشتری در شرایط کنونی هستند.

وی بدون اشاره به آمار فوتی‌های کرونا اظهار داشت: بیماری‌های زمینه‌ای شامل قلبی و عروقی، پرفشاری خون، دیابت کنترل نشده، مزمن تنفسی، نارسایی مزمن کلیوی، سرطان‌ها، چاقی و کسانی که داروهای ضعیف کننده سیستم ایمنی مصرف می‌کنند و پیوند اعضا داشته‌اند می‌شود و باید بیش از اقشار دیگر خیلی از خود مراقبت کنند.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت دیلم افزود: باتوجه شیوع بالای دیابت و فشار خون و  بیماری‌های قلبی و عروقی در شهرستان، لازم است استفاده از ماسک، شست و شوی مرتب دست‌ها، پرهیز  از حضور در تجمع‌ها و رعایت فاصله اجتماعی را جدی بگیرند.
 

وی گفت: اعضای خانواده افراد مبتلا به کرونا توجه داشته باشند برای خرید و یا سایر کارها که نیاز به حضور این افراد در اجتماع است از سایر افراد خانواده که سالم هستند، کمک بگیرند.

عزیززاده اظهارداشت: در دیدار با این افراد و اعضای خانواده مبتلا به کرونا باید هر دو طرف زدن ماسک و  فاصله ۲ متری را رعایت کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115740

نظـــرات شمـــا