کد خبر : 115713       تاریخ : 1399/04/23 11:07:25
کلاهبرداری دو میلیاردی با ادعای برنده‌شدن در قرعه‌کشی

کلاهبرداری دو میلیاردی با ادعای برنده‌شدن در قرعه‌کشی

متهم پرونده کلاهبرداری در همان بدو ورود به پلیس آگاهی به جرمش اعتراف کرد و گفت با وجود اینکه شیوه کلاهبرداری از طرق ادعادی برنده شدن در قرعه کشی قدیمی شده است، ولی شهروندانی هستند که با یک تماس تلفنی فریب می‌خورند و باور می‌کنند از صدا‌و‌سیما با آن‌ها تماس گرفته شده و برنده قرعه‌کشی شده‌اند.

پیغام: دو کلاهبردار تلفنی که با فریب شهروندان به بهانه برنده‌شدن در قرعه‌کشی از آنان دو میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، روانه زندان شدند.

به گزارش «پیغام» به نقل ازشرق، اوایل فروردین شکایتی مبنی‌بر کلاهبرداری تلفنی به شیوه کارت‌به‌کارت به معاونت مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران ارجاع شد و پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار تیمی از کارآگاهان اداره چهاردهم قرار گرفت. کارآگاهان با توجه به اظهارات شاکی مشغول جمع‌آوری اطلاعات بودند که پرونده‌ای از شهر قم در خصوص کلاهبرداری به شیوه کارت‌به‌کارت به دست‌شان رسید. کارآگاهان در پالایش‌های اطلاعاتی متوجه شدند متهم تحت تعقیب، همان متهم پرونده اول است.

در ادامه تحقیقات پلیسی، یکی از متهمان پرونده که همان صاحب حسابی بود که وجوه کلاهبرداری به حساب او واریز می‌شد، با هماهنگی‌های قضائی در شهر قم دستگیر شد و برای ادامه تحقیقات پلیسی به پلیس آگاهی تهران انتقال یافت. در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی محل تردد متهم اصلی پرونده در خیابان مولوی شناسایی و کارآگاهان اداره چهاردهم موفق شدند او را که جوانی ۳۴ ساله است هنگام ملاقات با همدستش دستگیر کنند.

متهم در همان بدو ورود به پلیس آگاهی به جرمش اعتراف کرد و گفت با وجود اینکه این شیوه از کلاهبرداری قدیمی شده است، ولی شهروندانی هستند که با یک تماس تلفنی فریب می‌خورند و باور می‌کنند از صدا‌و‌سیما با آن‌ها تماس گرفته شده و برنده قرعه‌کشی شده‌اند.

هر دو متهم به ۱۰ فقره کلاهبرداری تلفنی به شیوه کارت‌به‌کارت به ارزش دو میلیارد ریال در شهر‌های قم و تهران اعتراف کردند و متهمان با دستور قضائی در اختیار پلیس آگاهی قم قرار گرفتند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115713

نظـــرات شمـــا