کد خبر : 115352       تاریخ : 1399/04/04 11:52:03
 فعالیت‌های اوقات فراغت مجاز برگزار می شود
سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش ؛

فعالیت‌های اوقات فراغت مجاز برگزار می شود

پیغام: سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: شیوع ویروس کرونا باعث شد اوقات فراغت دانش‌آموزان این استان از طریق شبکه "شاد"( شبکه اجتماعی دانش‌آموزان) به صورت مجازی پی‌گیری شود.

به گزارش «پیغام»؛ سید حسن لواسانی فرد در گفت وگو با ایرنا افزود: شبکه اجتماعی دانش‌آموزان بستر مناسبی برای غنی‌سازی اوقات فراغت و فرصتی برای بهره‌وری علمی و آموزش است و خانواده‌ها باید آموزش و پرورش را در این طرح یاری کنند.

وی اظهار داشت: در این ارتباط دستورالعمل فعالیت‌های تابستانی به اداره کل آموزش و پرورش استان رسیده و بزودی به واحدهای اداری و آموزشی استان ابلاغ می‌شود.

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: براساس دستورالعمل اوقات فراغت در قالب شبکه شاد گروه‌های مختلف تشکیل می‌شود و دانش‌آموزان می‌توانند در این کلاس‌ها شرکت کنند.

لواسانی فرد بیان کرد: دانش‌آموزان می‌توانند از هفته اول و دوم تیر برای شرکت در طرح اوقات فراغت در قالب شبکه شاد ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: براین اساس فعالیت‌های تابستانی از ۱۵ تیر آغاز و تا ۳۰ مرداد به مدت هشت هفته به طول می‌انجامد.

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: هرچند قرار بود بخشی از فعالیت‌های اوقات فراغت به صورت حضوری باشد اما با توجه به شرایط خاص استان بوشهر در زمینه شیوع ویروس کرونا این کار انجام نمی‌شود و کل طرح از شبکه شاد پی‌گیری می‌شود.

لواسانی فرد یادآور شد: مهارت‌های ارتباطی معرفتی، هویتی و بصیرتی، مهارت‌های حرفه‌ای، مهارت‌های فرهنگی و هنری، مهارت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی و مهارت‌های ورزشی و سلامت، محورهای پنجگانه فعالیت‌های تابستانی امسال هستند.

وی گفت: همچنین به دلیل شرایط خاص استان بوشهر به دلیل شیوع ویروس کرونا اردوهای تعریف شده برای دانش‌آموزان در فصل تابستان لغو و به زمان دیگری موکول شده‌است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115352

نظـــرات شمـــا