کد خبر : 115351       تاریخ : 1399/04/04 11:49:08
تجلیل از پیشکسوت موسیقی بوشهر

تجلیل از پیشکسوت موسیقی بوشهر

پیغام: به پاس چهار دهه فعالیت هنری و همکاری در برنامه‌های حماسی و مقاومت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر، در آیینی از علی افشار پیشکسوت موسیقی تجلیل کرد.

پیغام: معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر روز سه‌شنبه در این آیین گفت: فرهنگ و هنر مولفه‌ای تاثیرگذار در جامعه است که فعالیت در این حوزه باید با عشق و علاقه همراه باشد.

به گزارش «پیغام»؛ محمدحسین زندویان افزود: هنرمندان پیشکسوت چشم و چراغ حوزه فرهنگ و هنر هستند که توجه و اهمیت به آنها ضروری و الزامی است.

وی اضافه کرد: فعالیت در حوزه فرهنگ و هنر سختی‌های خاص خود را دارد و هنرمندان پیشکسوت زیادی هستند که از کودکی و جوانی پا به این عرصه گذاشته و با وجود مشکلات فراوان، هدف اصلی خود را انتقال داشته‌ها و تجربیات قرار داده‌اند.

زندویان گفت: خدمت خالصانه، پایبندی اخلاق، دلسوزی و مردم‌داری از خصوصیات بارز فعالیت علی افشار در حوزه فرهنگ و هنر است که این سال‌ها برای رشد و ارتقای این بخش در استان به کار برده است.

وی ادامه داد: استفاده از تجربیات پیشکسوتان در تمام حوزه‌ها مساله‌ای مهم برای موفقیت هنرمندان جوان و نوجوان است که باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

زندویان افزود: حمایت از هنرمندان پیشکسوت و برگزاری آیین تجلیل از بزرگان حوزه‌های مختلف هنر یکی از برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر است.

پیشکسوت موسیقی بوشهر نیز در این آیین گفت: فعالیت در عرصه فرهنگ و هنر و همکاری با هنرمندان از بهترین لحظه‌های زندگی من است.

علی افشار برضرورت برطرف کردن مشکلات هنرمندان پیشکسوت و توجه بیشتر به این قشر ازجامعه تاکید کرد.

در ادامه علی افشار هنرمند پیشکسوت موسیقی خاطراتی از چهار دهه فعالیت خود در عرصه فرهنگ و هنر بیان کرد.

علی افشار موسیقی را از سن ۱۳ سالگی در شهر آبادان با سازهای کوبه‌ای آغاز کرد و بعد از عضویت در خانه جوانان به فراگیری سازهای بادی پرداخت با شروع جنگ تحمیلی به شیراز سفر کرد و پس از ۲ سال فعالیت در این شهر به دلیل مسائل شغلی روانه استان بوشهر شد که پس از آشنایی با هنرمندان قدیمی موسیقی استان بوشهر و تشویق آنها به آموزش موسیقی روی آورد.

 وی از سال ۸۴ تا کنون با پیشنهاد مسئولان وقت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و احداث کارگاه موسیقی در مجتمع فرهنگی هنری بوشهر مشغول آموزش موسیقی در بخش سازهای کوبه‌ای، بادی، الکترونیکی و دیگر سازهاست.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115351

نظـــرات شمـــا