کد خبر : 115348       تاریخ : 1399/04/03 22:15:47
412 نفر از کادر بهداشت و درمان به کرونا مبتلا شدند/کمک یک میلیاردی وزرات بهداشت به بوشهر
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر:

412 نفر از کادر بهداشت و درمان به کرونا مبتلا شدند/کمک یک میلیاردی وزرات بهداشت به بوشهر

پیغام: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: 412 نفر از کارکنان بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی استان بوشهر به کووید-19 مبتلا شده‌اند.

به گزارش «پیغام»، سعید کشمیری با بیان اینکه 412 نفر از کارکنان بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی استان بوشهر به کووید-19 مبتلا شده‌اند، اظهار داشت: همه کارکنان مبتلا به کرونا جهت گذارندن دوره نقاهت در منزل به سر‌می‌برند و 66 نفر از آنها پس از بهبودی به محل کار بازگشته‌اند.

 وی در ادامه بیان داشت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته 25 مورد از موارد بستری در بیمارستان‌های استان بوشهر با حال عمومی خوب ترخیص شده‌اند که 14 مورد آن‌ها مبتلا به کرونا بوده‌اند.
کشمیری  با اشاره به افزایش سه مورد در بخش‌های مراقبت ویژه افزود: در حال حاضر 30 بیمار مبتلا به کرونا در بخش ICU  تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

ثبت 3 فوتی دیگر در اثر کرونا

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ثبت سه مورد جدید فوت در استان خبر داد و گفت: متأسفانه شمار جان‌باختگان ناشی از ویروس کرونا در استان بوشهر تا روز سه‌شنبه سوم تیرماه به 58 نفر رسیده است.
به گفته ی این مقام مسئول 242 بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که 122 مورد آن‌ها مبتلا به کرونا هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به سه مورد جدید فوت شده در استان، بیان کرد: یک خانم 77 ساله با  سابقه بیماری زمینه‌ای ساکن شهرستان کنگان، یک خانم 63 ساله با سابقه بیماری زمینه‌ای ساکن شهرستان بوشهر و یک آقای 69 ساله ساکن شهرستان دشتستان با سابقه بیماری‌ زمینه‌ای فوت کرده‌اند.

کمک یک میلیارد و دویست میلیون تومانی وزارت بهداشت به بوشهر

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به محموله‌ کمک‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه گفت: وزارت بهداشت برای تقویت بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جهت مقابله با بیماری کرونا، تجهیزاتی به مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان تحویل داد.
کشمیری تصریح کرد: این تجهیزات شامل 5 دستگاه ونتیلاتور بزرگسال، 5 دستگاه ونتیلاتور پرتابل، 4 دستگاه مانیتور ثابت، 3 دستگاه ونتیلاتور پرتابل آ.سی.یو. و 4 دستگاه ساکشن پرتابل است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: تعداد دو هزار و 191 پرستار در سه ماهه اول سال 99 در بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی استان بوشهر برای مقابله با بیماری کرونا به مردم خدمت کرده‌اند و دو هزار و 396 تخت برای درمان این بیماران در نظر گرفته شده‌است.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115348

نظـــرات شمـــا