کد خبر : 115347       تاریخ : 1399/04/03 22:15:14
تردد بیماران مبتلا به کرونا در شهرستان گناوه ممنوع است

تردد بیماران مبتلا به کرونا در شهرستان گناوه ممنوع است

دادستان عمومی و انقلاب گناوه گفت: تردد بیماران مبتلا به کرونا در سطح شهرستان ممنوع است.

به گزارش «پیغام» به نقل از باشگاه خبرنگاران؛  احمدرضا دامی دادستان عمومی و انقلاب گناوه در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضاییه به خبرنگاران بیان کرد: باتوجه به اینکه در ابتدای شیوع ویروس کرونا اقدام‌های خوبی برای مقابله با این بیماری در شهرستان گناوه به عمل آمد و به هر دلیلی محدودیت‌ها برطرف شد اکنون با وضعیتی مواجه هستیم که نیاز به سخت‌گیری‌های ویژه دارد و دراین زمینه محدودیت‌های جدیدی اعمال شده‌ است.

او ادامه داد:در این ارتباط براساس مصوبه استانی و شهرستانی ودستور دادستانی همه ادارات موظف هستند که ضوابط بهداشتی را به طور کامل رعایت و از ورود مراجعه کنندگان بدون ماسک ممانعت و خودداری کنند.

دادستان عمومی و انقلاب گناوه گفت: روسای ادارات باید این مصوبه را به صورت ویژه در اولویت قرار دهند.

دامی افزود: برای اجرای دقیق این مصوبه بازرسانی از طرف شبکه بهداشت و درمان و افرادی به صورت نامحسوس در ادارات حضور و اگر موردی دال بر رعایت نکردن مشاهده شد، مسئول آن دستگاه طبق قانون باید پاسخگوباشد.

وی درباره مراسم شادی گفت: به نیروی انتظامی اعلام شده تمامی مراسم‌های شادی که ازحد معمول فراتر و با تجمع زیاد برگزار شود، ممنوع است و اگر درسطح گسترده برگزار شود با بانیان آن برخورد و پرونده قضایی تشکیل خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب گناوه ادامه داد: تردد بیماران مبتلا به کرونا در سطح شهرستان ممنوع است و به هیچ وجه از منزل خارج نشوندو در صورتی‌که قرنطینه را رعایت نکردند و گزارشی به دادستانی ارائه شد بر حسب قانون پرونده تشکیل می‌شود.

دامی از مسئولان شبکه بهداشت ودرمان خواست اگر موردی در زمینه تردد بیماران مبتلا در سطح شهر مشاهده و یا گزارشی دریافت شد به دادستانی اطلاع دهند.

دادستان عمومی و انقلاب گناوه گفت: درارتباط با تصرفات اراضی ملی، ادارات متولی راموظف به برخورد کردیم واز عموم مردم انتظار داریم اگر حکمی صادر و اجرا نشده گزارش داده شود وهیچ مسامحه و ملاحظه‌ای در این خصوص جایز نیست.

دامی بیان کرد: دادستان و مجموعه قضات در ایام هفته تمام وقت در خدمت به مردم هستند و هیچ شانی در این مجموعه جز نوکری و خدمتگزاری برای، ولی نعمتان انقلاب نیست.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115347

نظـــرات شمـــا