کد خبر : 115323       تاریخ : 1399/04/03 10:03:07
نتایج جشنواره کاریکاتور «خلیج فارس» اعلام شد
با جمع‌آوری و داوری آثار رسیده به جشنواره؛

نتایج جشنواره کاریکاتور «خلیج فارس» اعلام شد

 پیغام: نفرات برتر جشنواره کاریکاتور با موضوع «خلیج فارس»با جمع‌آوری آثار و داروی توسط داوران جشنواره اعلام شد.

پیغام: نفرات برتر جشنواره کاریکاتور با موضوع «خلیج فارس» که فراخوان آن پیش از این و به مناسبت فرارسیدن روز ملی خلیج فارس (دهم اردیبهشت‌ماه) از سوی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر منتشر شده بود، پس از جمع‌آوری آثار و داوری توسط داوران جشنواره انتخاب شدند.

به گزارش «پیغام»؛ در همین زمینه، رئیس سازمان فرهنگی شهرداری با بیان اینکه فراخوان جشنواره کاریکاتور همزمان با جشنواره شعر خلیج فارس و به همین مناسبت منتشر شد، افزود: استان بوشهر در تمامی زمینه‌های هنری، دارای استعدادهای درخشانی است و با توجه به اینکه در حوزه کاریکاتور تا به حال، جشنواره ویژه‌ای در استان بوشهر برگزار نشده بود، بر آن شدیم تا این جشنواره را به مناسبت روز ملی خلیج فارس برگزار کنیم.

احمد بارگاهی با تاکید بر نقش هنر در مراودات و تعامل‌های فرهنگی در سراسر دنیا، تصریح کرد: جشنواره‌های «شعر» و «کاریکاتور» با موضوع خلیج فارس برگزار شدند تا از دریچه هنر، نام بزرگ خلیج فارس را زنده نگهدارند که خوشبختانه این دو جشنواره با استقبال خوب هنرمندان هم‌استانی همراه شدند.

وی از اعلام نتایج این جشنواره از سوی داوران خبر داد و افزود:این جشنواره پس از دریافت آثار هنرمندان هم‌استانی مورد داوری قرار گرفته و از بین آثار دریافتی، رتبه دوم به اثری از هنرمند هم‌استانی ابوالقاسم طحانیان و رتبه سوم نیز به کاریکاتوری از هنرمند هم‌استانی سالار عشرت‌خواه اختصاص یافت.

گفتنی است، بر اساس نظر داوران و با توجه به استانداردهای جشنواره، رتبه اول جشنواره کاریکاتور با وجود دریافت بیش از 30 اثر از هنرمندان بوشهری، به هیچ یک از شرکت‌کنندگان این جشنواره تعلق نگرفت.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115323

نظـــرات شمـــا