کد خبر : 115314       تاریخ : 1399/04/02 12:30:31
بوشهری‌ها در ساحل بوستان سیادت تا جُفرِه شنا نکنند
هشدارمحیط زیست به آلودگی سواحل بوشهر؛

بوشهری‌ها در ساحل بوستان سیادت تا جُفرِه شنا نکنند

ارزیابی کمیته پایش شناگاه‌های بوشهر نشان می‌دهد ساحل این شهر از بوستان سیادت تا جفره آلوده است و نباید در آن شنا کرد.

پیغام: ارزیابی کمیته پایش شناگاه‌های بوشهر هم نشان می‌دهد بیشتر سواحل شهر بوشهر آلوده است.

به گزارش «پیغام»؛ روزهای گرم سال و هوای گرم بوشهر، خیلی از افراد را برای شنا کردن راهی دریا می‌کند. دریایی که اگر شناگران خودشان دقت کنند آلودگی‌اش را می‎‌بینند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر در گفت‌وگو با برنامه پژواک رادیو بوشهر گفت: کمیته‌ای به نام پایش شناگاه‌ها و تعیین شناگاه‌های سالم چندین سال است که در محیط زیست تشکیل شده که اعضایش را حفاظت محیط زیست، شهرداری، شبکه بهداشت و درمان و آب و فاضلاب تشکیل می‌دهند و به صورت فصلی جلسه برگزار و مشکلات شناگاه‌ها را بررسی می‌کنند.

صادق پورسالم افزود: علاوه بر جلسه‌های فصلی این کمیته، محیط زیست و شبکه بهداشت و درمان پایش‌هایی نیز انجام می‌دهند که بر اساس همین ارزیابی‌ها شناگاه‌های پاک و ناسالم را مشخص می‌کنیم و شهرداری با پرچم گذاری یا نصب دیگر علائم، سالم یا ناسالم بودن شناگاه را برای مردم مشخص می‌کند.

او ادامه داد: ما در اداره حفاظت محیط زیست، به صورت فصلی از شناگاه‌های ساحل بوشهر نمونه‌گیری انجام می‌دهیم و آن را بررسی می‌کنیم که به تازگی نمونه‌گیری در سواحل این شهر انجام گرفته است.

  

بوشهری‌ها در کدام ساحل شنا کنند؟

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر بیان کرد: بر اساس این پایش و با توجه به اینکه خروجی فاضلاب سطح شهر بوشهر به سواحل هدایت می‌شود، ساحل این شهر از بوستان سیادت تا جُفرِه از نظر میکروبیولوژی، آلوده هستند و مردم نباید در این مناطق شنا کنند.

پورسالم گفت: ساحل بوشهر از بوستان دانشجو تا ریشهر به نسبت دیگر قسمت‌ها بهتر است، اما پیشنهاد می‌کنیم بوشهری‌ها در ساحل روستا‌ی بندرگاه و بوستان لیان شنا کنند.

او ادامه داد: هنوز نتایج پایش جدید از شناگاه‌ها به طور کامل بررسی نشده و به دیگر دستگاه‌ها اعلام نشده، اما نتایج ابتدایی ارزیابی ما نشان می‌دهد شرایط سواحل بوشهر نسبت به قبل تغییر چندانی نکرده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر همچنین بیان کرد: فرایند تصفیه فاضلاب در تصفیه خانه بوشهر ناقص است و خروجی آن به دریا در حوالی نیروگاه اتمی راه پیدا می‌کند، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد این خروجی آلودگی ندارد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115314

نظـــرات شمـــا