کد خبر : 115298       تاریخ : 1399/04/02 10:29:24
تولید تله تئاتر سبب زنده نگاه داشتن این هنر می شود

تولید تله تئاتر سبب زنده نگاه داشتن این هنر می شود

پیغام: رئیس حوزه هنری استان بوشهر گفت: ثبت و ماندگاری نمایش‌های خوب و ارزشمند به‌ صورت تله تئاتر، می‌تواند سبب زنده نگاه داشتن این هنر شود که باید نسبت به تقویت حوزه تولید آن در این استان اهتمام ویژه داشت.

به گزارش «پیغام»؛امید پارسایی‌فر  در آیین تجلیل از عوامل گروه نمایش «کفش های بانو علیا» افزود: امروز هنر واکنش دهنده و متعهد اولویت دارد و هنرمند باید با آگاهی و مطالعه آثار گذشتگان نسبت به اتفاقات روز جامعه واکنش نشان دهد.

وی اضافه کرد: هنرمندان موتور هوشمند واکنش دهنده در برابر حوادث و اتفاقات و مسائل جامعه هستند و در شرایط شیوع کرونا که برنامه‌های فرهنگی و هنری را به فضای مجازی هدایت کرده‌است، بسیاری از اهداف و برنامه‌های حوزه هنری در بستر فضای مجازی دنبال می‌شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر در بخش دیگری با اشاره به فعالیت گروه نمایشی کفش‌های بانو علیا اظهار داشت: این گروه از هنرجویان کارگاه بازیگری حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر تشکیل شده و نقطه قوت آنها به کارگردانی حشمت الله غضنفر، این  است که نسبت به تاریخ ایران و دسیسه‌های معاند با انقلاب اسلامی و قدرت استعماری بیگانگان در حد توان با زبان طنز واکنش نشان داده‌است که این امر، هوشیاری گروه را نشان می‌دهد.

پارسایی فر با اشاره به ویژگی‌های نمایشنامه یاد شده افزود: این نمایش روایت فرار شاه از ایران و بازگشت امام خمینی (ره) به میهن است.

وی همچنین با تسلیت درگذشت محمد علی کشاورز، هنرمند پیشکسوت تئاتر، بیان کرد: در هنر امروز باید به واسطه ترکیبی از تجربه هنرمندان پیشکسوت و دانش معاصر، آثار واکنش دهنده تولید کرد.

در  این نشست از کارگردان، بازیگران و عوامل گروه نمایش کفش‌های بانو علیا توسط رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر تقدیر شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115298

نظـــرات شمـــا