کد خبر : 115297       تاریخ : 1399/04/02 10:23:00
 اشتغال‌زایی و توسعه منطقه در  اولویت ها برنامه ها است
ناینده دشتی و تنگستان در مجلس؛

اشتغال‌زایی و توسعه منطقه در اولویت ها برنامه ها است

پیغام: نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس با تاکید بر مبارزه قاطع با فساد و رانت‌خواری گفت: در راستای رفع دغدغه‌های مردم و تحقق مطالبات خانواده‌ها اشتغال جوانان و توسعه عدالت اجتماعی در اولویت برنامه‌ها است.

به گزارش «پیغام»؛ غلامحسین کرمی در گفت‌وگو با تسنیم؛ با اشاره به اولویت کاری در مجلس شورای اظهار داشت: توجه به مسائل اقتصادی و فرهنگی بر اساس پیام مقام معظم رهبری مورد توجه همه نمایندگان مجلس یازدهم قرار دارد و این مهم در اولویت برنامه‌ها است.

وی، توجه به دغدغه مردم در عرصه مسائل اقتصادی، اشتغال‌زایی جوانان، توسعه منطقه و توجه به ظرفیت‌های شهرستان‌های دشتی و تنگستان را از دیگر اولویت‌ها دانست و بیان کرد: توجه به حل دغدغه‌های مردم بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در اولویت قرار دارد و بر همین اساس عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس قرار گرفتم تا ان‌شالله برای ادامه کار بتوان زمینه تحقق مطالبات مردم را فراهم کنیم.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توجه به اشتغال جوانان خاطر نشان کرد: برای اشتغال جوانان ضمن بهره برجستن از فرصت‌های منطقه راهکارهای دیگری مورد توجه قرار دارد.

کرمی، با تاکید بر شناسایی و بهره‌برداری از فرصت‌های اشتغال‌زایی منطقه گفت: منطقه عسلویه یکی از ظرفیت‌های مهم تولیدی، صنعتی و اشتغال‌زایی است که برای اشتغال جوانان بومی بر اساس قوانین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت نفت در این منطقه صنعتی نشست‌هایی با مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی ایجاد و قول‌هایی برای این مهم ارائه شده است.

وی، با تاکید برفعال شدن صنایع راکد و غیرفعال منطقه افزود: در این راستا با فعال سازی این صنایع با همکاری دستگاه‌های اجرایی از جمله جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، شیلات و بانک‌ها زمینه اشتغال جوانان مناطق دشتی و تنگستان فراهم می‌شود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی توسعه زیرساخت‌های کشاورزی منطقه را یکی دیگر از اولویت‌ها در عرصه تولید و اشتغال دانست و بیان کرد: توسعه فعالیت‌های صید و صیادی، مسافرت‌های دریایی، حل مشکلات ته لنجی ملوانان از دیگر برنامه‌ها است.

کرمی، شفافیت، مبارزه با فساد و  توسعه عدالت اجتماعی را از شعار تبلیغاتی انتخابات مجلس دانست و افزود: این شعار برگرفته از گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری بود که معظم‌له گام دوم انقلاب را نجات بخش انقلاب اسلامی دانستند و بر روی عدالت اجتماعی تاکیدات فراوانی داشتند و تنها راه رسیدن به عدالت اجتماعی مبارزه با فساد است.

وی بیان کرد:کسانیکه از فرصت‌های خلاء قانونی، عدم نظارت، سوء استفاده‌های ناشی از قدرت و موقعیت شغلی برای رانت خواری و فساد استفاده می‌کنند اگر به آنان برخورد نشود جامعه دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رسالت مجلس قانون گذاری و نظارت است تصریح کرد: اگر نظارت در فعالیت نمایندگان فراموش شود خروجی نامطلوبی دارد  و گام‌های اصلی مکانیزم نظارت، توسعه  عدالت اجتماعی و مبارزه با فساد است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115297

نظـــرات شمـــا