کد خبر : 115289       تاریخ : 1399/04/01 10:01:34
بدسوزی مشعل‌های گازی از مشکلات آلودگی هوا در عسلویه است

بدسوزی مشعل‌های گازی از مشکلات آلودگی هوا در عسلویه است

پیغام: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: بد سوزی مشعل‌های گازی، انتشار ترکیبات سولفور و انبارهای روباز گوگرد از جمله مشکلات آلودگی هوا در عسلویه است.

به گزارش «پیغام»؛ روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر به نقل از فرهاد قلی نژاد، افزود: در این زمینه انبارهای مکانیزه گوگرد در حال ساخت است و محیط زیست نظارت و پیگیری لازم را انجام می‌دهد.

وی بیان کرد: پایش زیست‌بوم دریایی، توسعه خدمات آزمایشگاهی و نمونه‌برداری از خروجی‌ها و اخطار به واحدهای آلاینده برای رفع آلودگی از جمله اقدامات سازمان محیط زیست در زمینه جلوگیری از آلودگی آب، خاک و هوا در منطقه اقتصادی جنوب استان بوشهر است.

قلی نژاد بدون اعلام آماری از کاهش فلرها ادامه داد: در سال‌های اخیر مشعل سوزی در مجتمع‌های پالایشگاهی و پتروشیمی کاهش یافته و بسیاری از مشعل‌های گازی خاموش شده است.

وی گفت: روشن بودن فلرها در منطقه ویژه اقتصادی عسلویه سال‌هاست که به عنوان یکی از مشکلات آلودگی هوا در این منطقه مطرح می‌شود.

قلی نژاد افزود: ۲ سال پیش سفر هیات دولت به عسلویه یک مصوبه برای ساماندهی وضعیت آلایندگی جنوب استان داشت، آن هم تشکیل کمیته ملی کاهش آلودگی هوا در عسلویه و کنگان که نتیجه آن تدوین سند ملی کاهش آلودگی هوا درجنوب استان بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ادامه داد: اجرای این سند در مدت سه سال زمان‌بندی شده تا در صورت همکاری دستگاه‌های مرتبط، کاهش و رفع آلودگی هوا در منطقه عسلویه و کنگان محقق شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115289

نظـــرات شمـــا