کد خبر : 115282       تاریخ : 1399/04/01 09:21:14
مسیرهای منتهی به پارک‌ها و سواحل استان بوشهر را می بندیم
استاندار بوشهر:

مسیرهای منتهی به پارک‌ها و سواحل استان بوشهر را می بندیم

پیغام: استاندار بوشهر با بیان اینکه آمار مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی در استان بوشهر افزایش یافته است گفت: برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا از این هفته مسیرهای منتهی به پارک‌ها و سواحل استان بوشهر بسته می‌شود.

به گزارش«پیغام»؛ عبدالکریم گراوند در نشستی با تاکید بر ضرورت استفاده از ماسک و پروتکل‌های بهداشتی اظهار داشت: استان بوشهر در موج اول  انتشار ویروس کرونا از وضعیت خوبی در قطع انتقال زنجیره انتقال برخوردار بود چراکه کمترین بیماری در استان بوشهر گزارش شد.

وی با بیان اینکه پس از بازگشایی مجدد  مراکز گوناگون و رفع محدودیت‌ها با بی توجهی برخی افراد زمینه افزایش بیماران کرونایی فراهم شد افزود: در عرصه مقابله با بیماری کرونا همه بخش‌ها از جمله اصناف، بانک‌ها، بازار، ادارات، شرکت‌ها و صنایع همکاری قابل توجهی داشته‌اند که سبب شد بیماری کرونا مدیریت شود.

استاندار بوشهربا بیان اینکه در حوزه نظام اداری، بازار، بانک‌ها و دیگر مراکز کنترل مطلوبی ایجاد شد افزود: در این راستا پروژه نیروگاه اتمی بوشهر با رعایت پروتکل بهداشتی حتی یک روز متوقف نشد.

گراوند با بیان اینکه برای جلوگیری از آسیب‌ها راهی جزء رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی نیست گفت: استفاده از ماسک برای قطع زنجیره انتقال کرونا و پیشگیری از ابتلا به کرونا امری مهم و ضروری است.

وی، با بیان اینکه اکنون بیش از 70 درصد کارکنان ادارات استان بوشهر از ماسک استفاده می‌کنند خاطرنشان کرد: همراهی مردم و بازاریان در مقابله با بیماری کرونا ستودنی است ولی برخی افراد که رعایت نمی‌کنند سبب انتقال این ویروس می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه آمار مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی در استان بوشهر افزایش یافته است گفت: برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا از این هفته مسیرهای منتهی به پارک‌ها و سواحل استان بوشهر بسته می‌شود.

گراوند با بیان اینکه برخی شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد افزود: اکنون شهرستان‌های بوشهر، گناوه، کنگان و دشتستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

وی با بیان اینکه محدودیت‌ها در برخی نقاط استان بوشهر برای کنترل کرونا اعمال می‌شود خاطرنشان کرد: اگر صنفی در مقابله با کرونا پروتکل‌های بهداشتی رعایت نکند برخورد قضایی می‌شود.

استاندار بوشهر از راه‌اندازی بزرگترین کارخانه تولید ماسک در بوشهر خبر داد و بیان کرد: هفته آینده یک واحد تولیدی ماسک با تولید ماهانه یک میلیون ماسک در بوشهر راه‌اندازی می‌شود که با افتتاح این واحد قیمت ماسک کاهش می‌یابد تا مردم به راحتی و با قیمت مناسب  به ماسک دسترسی داشته باشند.

گراوند با اشاره به تخصیص  تسهیلات بانکی به واحدهای آسیب دیده تصریح کرد: 478 میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای پرداخت به واحدهای آسیب دیده ناشی از کرونا تخصیص یافته است که از طریق بانک‌ها پرداخت می‌شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115282

نظـــرات شمـــا