کد خبر : 114563       تاریخ : 1399/02/28 21:33:25
ربات جدیدی که دشمن پرستاران کودک است+عکس

ربات جدیدی که دشمن پرستاران کودک است+عکس

یکی از استارتاپ‌هایی که با پشتیبانی آمازون فعالیت می‌کند یک ربات جدید به نام Moxie را طراحی کرده است که احتمالا می‌تواند بزرگ‌ترین دشمن پرستاران کودک لقب بگیرد، چرا که به اندازه یک پرستار کودک حرفه‌ای خدمات ارائه می‌دهد.

پیغام: یکی از استارتاپ‌هایی که با پشتیبانی آمازون فعالیت می‌کند یک ربات جدید به نام Moxie را طراحی کرده است که احتمالا می‌تواند بزرگ‌ترین دشمن پرستاران کودک لقب بگیرد، چرا که به اندازه یک پرستار کودک حرفه‌ای خدمات ارائه می‌دهد.

به گزارش «پیغام» به نقل ازسرویس خواندنی‌های انتخاب، ربات ۱۵۰۰ دلاری Moxie که می‌تواند با بچه‌ها مکالمه داشته باشد تا به آن‌ها در یادگیری کمک کند یک ربات آموزشی و سرگرمی محسوب می‌شود.

Startup Embodied اعلام کرده است که ربات Moxie به منظور برقراری تعامل با بچه‌ها و کمک به توسعه اجتماعی، عاطفی و شناختی طراحی شده است، در حالی که والدین از طریق یک برنامه به این ربات متصل می‌شوند.

سرمایه گذاران Embodied شامل آمازون، اینتل، سونی و تویوتا هستند. این استارتاپ کالیفرنیایی اعلام کرد که ربات جدید را به زودی برای کودکان سراسر جهان منتشر خواهد کرد. Embodied روبات، Moxie را "فریبنده" می‌نامد. رباتی که به عنوان یک همراه برای کودکان طراحی شده است. این ربات قادر به گوش دادن، تعامل و تشخیص افراد است. این ربات برای کودکان بین ۵ تا ۱۰ سال طراحی شده است.

Embodied می‌گوید که این کار را با همراهی متخصصان رشد کودک انجام داده است تا بتواند Moxie را بطور خاص با شیوه‌های یادگیری کودکان تنظیم کند. تعداد محدودی از ربات‌های Moxie اکنون با قیمت ۵۰ دلار در ایالات متحده آماده شده اند. اما قیمت کامل آن هزار و پانصد دلار است.

Moxie می‌تواند به الگو‌های گفتگوی پاسخ دهد، حتی تماس چشمی برقرار کند و با چهره‌های مناسب پاسخ دهد. این ربات طراحی شده است که همراه کودک باشد، ضمن اینکه به رشد عاطفی و شناختی کمک می‌کند.

هر هفته، Moxie موضوع جدیدی مانند دوستی یا همدلی دارد و به کودک ماموریت می‌دهد تا تمرین کند. مأموریت‌ها شامل انواع فعالیت‌ها، مانند نقاشی، مدیتیشن، مطالعه یا مکالمه با دوستان و والدین هستند.

Moxie می‌تواند افراد و مکان‌ها را بشناسد و به مرور زمان اهداف و محتوا را برای کودک شخصی سازی کند. همچنین این ربات می‌تواند اشیاء را مانند کتاب و نقشه بشناسد.

کارشناسان طراح این ربات، ربات مذکور را به عنوان "مربی کودک" توصیف می‌کند که به آن‌ها در توسعه اعتماد به نفس و مهارت‌های اجتماعی کمک می‌کند.این ربات تنها ۷ پوند وزن و ۱۵ اینچ قد دارد. البته در کنار هزینه خرید هزار و پانصد دلاری Moxie، والدین نیز نیاز به پرداخت ۶۰ دلار آمریکا در ماه به اکوسیستم Moxie دارند.

در برنامه این ربات، والدین می‌توانند تنظیمات را مدیریت کنند، راهنمایی‌های والدین را دریافت کنند و حتی در شرایطی خاص مانند روز اول مدرسه به کودکان مشاوره ارائه دهند. ربات‌های مذکور اکنون در حال تولید انبوه هستند. قطعات پلاستیکی برای کیفیت قالب بندی و بررسی می‌شوند. در پایان، هر ربات گواهینامه‌ای دریافت می‌کنند.

 
 

  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=114563

نظـــرات شمـــا