کد خبر : 114541       تاریخ : 1399/02/27 16:22:13
گرانی سرسام آور در غیاب نظارت جدی درد مشترک مردم
عضو شورای اسلامی شهر بوشهر:

گرانی سرسام آور در غیاب نظارت جدی درد مشترک مردم

پیغام: عضو شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: درد مشترک مردم این بندر گرانی سرسام آور در غیاب نظارت جدی بر بازار است که دستگاه‌های مربوطه باید در این زمینه فعال شوند.

 به گزارش «پیغام»؛ طاهره شمشیری در نشست با مسئولان اتاق اصناف بوشهر افزود: هر روز شاهد افزایش قیمت‌ها بویژه در حوزه موادغذایی هستیم که چنین روندی باعث کوچک‌تر شدن سبد غذایی مردم شده‌است از این رو از اتاق اصناف و دستگاه‌های نظارتی متولی انتظار داریم نظارت جدی بر وضعیت قیمت‌ها در بوشهر داشته باشند تا فشار کمتری بر شهروندان تحمیل شود.

وی بیان کرد: برخی از گرانی‎ها با سوء استفاده افرادی سودجو صورت می‎گیرد که در سایه نظارت جدی چنین عاملانی در زنجیره توزیع اجناس شناسایی و گرانفروشی ریشه‎کن خواهد شد.

شمشیری ادامه داد: در این زمینه تعامل هر چه بیشتر مدیریت شهری و اتاق اصناف می‎تواند گره گشایی کند. 

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر  در این ارتباط از اتاق اصناف، اتحادیه‌های صنفی تحت پوشش و کسبه و بازاریان شهر بوشهر که با شیوع ویروس کرونا شاهد تعطیلی بازار در پیک کاری خود بودند قدردانی و خواستار خدمات حمایتی مناسبی به کسبه و بازار شد.

ابوذر دهدار افزود: در شورا نیز مصوباتی در حمایت از کسبه صورت گرفت که از جمله آنها می‌توان به معافیت ۲ ماه اجاره‌بها  کسبه مستقر در املاک شهرداری، تمدید جایزه خوش حسابی اشاره کرد. 
وی ادامه داد: در شورا و شهرداری از اصناف حمایت می‎شود و در زمینه واگذاری برخی خدمات به اتاق اصناف آمادگی تعامل داریم.

دهدار عنوان کرد: یکی از کارهای خوبی که اتاق اصناف می‌تواند انجام دهد تشکیل یک شرکت تعاونی است و ما حاضر به واگذاری زمین به آنها برای احداث بازارچه مدرن عرضه آبزیان در بزرگراه امام علی هستیم .

وی با اشاره به نقش پر رنگ اصناف بر ضرورت تعامل بین شورا و شهرداری و اتاق  اصناف به منظور حل مشکلات شهر از جمله ساماندهی دست فروشان، جلوگیری از سد معبر و مشارکت بازاریان در زیبایی و مبلمان شهر و سامان دهی بازار تاکید کرد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=114541

نظـــرات شمـــا