کد خبر : 114517       تاریخ : 1399/02/27 09:25:14
کرونا در استان در حال چرخش است

کرونا در استان در حال چرخش است

پیغام: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مردم همچنان به دستورهای بهداشتی برای مقابله با کرونا عمل کنند و مراقب ناقلان بی علامت باشند.

به گزارش «پیغام» سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفتگو با بخش خبری ۲۰:۴۵ جمعه شب شبکه استانی بوشهر تاکید کرد: مبتلایان به کرونا که در خانه مراقبت می‌شوند به شدت تحت نظر یک مرکز بهداشت قرار دارند و در ۱۴ روزی که باید در قرنطینه باشند کارشناسان ما افزون بر آموزش به آن‌ها و خانواده‌هایشان، بیماران را معاینه می‌کنند یا با آن‌ها تماس می‌گیرند و در صورتی که نیاز باشد آنان را به مراکز درمانی ارجاع می‌دهند.

او ادامه داد: همچنین در برخی مناطق مانند روستا‌ها لوازم مورد نیاز مبتلایان را خودمان یا با کمک دیگران تهیه می‌کنیم و در اختیارشان می‌گذاریم.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به اینکه مبتلایان جدید کرونا در استان بوشهر بیشتر در مراکز سرپایی شناسایی شده‌اند، افزود: با راه‌اندازی مراکز سرپایی در استان، تعداد افرادی که از آن‌ها نمونه‌گیری می‌شود، بیشتر شده است و روند کار این گونه است که پس از شناسایی مورد جدید در این مراکز، افرادی را که با او در تماس بوده‌اند معاینه می‌کنیم و اگر نشانه‌های بیماری را داشته باشند از آن‌ها نمونه‌گیری می‌شود.

کشمیری عنوان کرد: به طور مثال پنجشنبه شب ۱۵۰ نمونه داشتیم که ۱۸ نمونه مثبت شد.

او گفت: بیش از نصف مبتلایان تا کنون بهبود یافته‌اند و بقیه نیز بیشتر در مراقبت خانگی هستند و اکنون فقط هشت نفر در بیمارستان به سر می‌برند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در همین حال تاکید کرد: مردم مراقب باشند کرونا در استان در حال چرخش است. در شمال استان به علت همسایه بودن با خوزستان باید بیشتر دقت کنیم، در بقیه شهرستان‌ها نیز باید همچنان شیوه‌نامه‌های بهداشتی رعایت شود.

کشمیری از مردم خواست کمتر از خانه بیرون آیند و مراقب ناقلان بی علامت باشند.

او درباره مرحله دوم غربالگری کرونا نیز توضیح داد و گفت: مرحله نخست غربالگری کرونا در تماس‌هایی که با خانواده‌ها گرفته می‌شد در کشور انجام گرفت و حالا دومین مرحله این طرح در حال اجراست تا اگر مورد مشکوکی پیدا شد به مراکز درمانی معرفی شود.

دیروز (جمعه ۲۶ اردیبهشت) ۱۸ نفر به فهرست مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد و تعداد بیماران مبتلا به این ویروس در استان به ۴۲۲ نفر شامل ۲۴۳ مرد و ۱۷۹ زن رسید.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=114517

نظـــرات شمـــا