کد خبر : 114502       تاریخ : 1399/02/26 15:24:18
آخرین آمار جهانی کرونا: ۴.۵ میلیون مبتلا و ۳۰۳ هزار جانباخته+جدول

آخرین آمار جهانی کرونا: ۴.۵ میلیون مبتلا و ۳۰۳ هزار جانباخته+جدول

طبق آخرین آمار جهانی تاکنون ۴ میلیون و ۵۲۷ هزار و ۸۱۱ نفر در جهان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشوز آمریکا با یک میلیون و ۴۵۷ هزار مبتلا در رده نخست جهان قرار دارد.

پیغام: orldometer" تا این لحظه ۴ میلیون و ۵۲۷ هزار و ۸۱۱ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید ۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳۰۳ هزار و ۴۳۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش «پیغامم به نقل از انتخاب؛ از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون یک میلیون و ۷۰۶ هزار و ۱۷۴ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۲۵ هزار و ۸۳۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع یک میلیون و ۴۵۷ هزار و ۵۹۳ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۸۶ هزار و ۹۱۲ آمریکایی مبتلا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور اسپانیا که بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد، با افزایش یک هزار و ۵۵۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۷۲ هزار و ۶۴۶ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۲۷ هزار و ۳۲۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور روسیه به‌عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۹ هزار و ۹۷۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۵۲ هزار و ۲۴۵ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۲ هزار و ۳۰۵ روسی جان خود را از دست داده‌اند.

کشور‌های انگلیس، ایتالیا، برزیل، فرانسه و آلمان نیز به ترتیب با ۲۳۳ هزار و ۱۵۱، ۲۲۳ هزار و ۹۶، ۲۰۳ هزار و ۱۶۵، ۱۷۸ هزار و ۸۷۰ و ۱۷۴ هزار و ۹۷۵ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، اسپانیا و آلمان به ترتیب با ۳۱۸ هزار و ۲۷، ۱۸۶ هزار و ۴۸۰ و ۱۵۱ هزار و ۷۰۰ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

 

  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=114502

نظـــرات شمـــا