کد خبر : 114498       تاریخ : 1399/02/26 14:29:15
تنها راه مصون ماندن از ویروس کرونا رعایت اصول بهداشتی است
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر:

تنها راه مصون ماندن از ویروس کرونا رعایت اصول بهداشتی است

پیغام: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با تاکید بر رعایت پروتکل بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و پوشیدن ماسک و دستکش در محافل عمومی گفت: رعایت نکردن نکات بهداشتی منجر به تشکیل خوشه‌های محلی بیماری کرونا می‌شود.

به گزارش «پیغام»؛ سعید کشمیری در نشست بررسی روند بیماری کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه تشخیص بیماران کرونایی در استان تسریع شده است، اظهار داشت: با راه‌اندازی مراکز بیماریابی در نقاط مختلف استان بوشهر شناسایی افراد  مبتلا به کرونا تسریع یافته و یکی از عوامل مهم افزایش بیماران کرونایی در استان ایجاد مراکز بیماریابی و غربالگری افراد مشکوک به ویروس کرونا است.

وی، با بیان اینکه اکنون یک آزمایشگاه مجهز برای تشخیص افراد مبتلا به کرونا در بوشهر ایجاد شده گفت: برای راه‌اندازی 2 آزمایشگاه  تشخیص کرونا در شهرهای عسلویه و برازجان اقدامات لازم انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر لزوم رعایت اصول بهداشتی در همه سطوح جامعه اضافه کرد: انتظار می‌رود مردم در برنامه‌های عمومی دستورالعمل‌های مدافعان سلامت را همراهی و رعایت کنند.

 کشمیری  با تاکید بر شکستن زنجیره  انتقال ویروس کرونا با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی افزود: رعایت پروتکل بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و پوشیدن  ماسک و دستکش در محافل عمومی امری مهم و ضروری برای مقابله با کرونا است چراکه دورهمی‌ها، رفت‌وآمدهای خانوادگی و رعایت نکردن نکات بهداشتی منجر به تشکیل خوشه‌های محلی بیماری کرونا می‌شود.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه عدم رعایت فاصله اجتماعی در هر نوع مراسمی سبب شیوع گسترده کرونا می‌شود از عموم مردم در خواست کرد از برگزاری مراسم‌های دورهمی  و هرگونه تجمع جدا خودداری کنند و در صورت نیاز به حضور در مراسم‌ها، پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه تنها راه مصون ماندن از ویروس کرونا رعایت اصول بهداشتی است تاکید کرد: تا کشف واکسن و دارو، تنها راه مصون ماندن از ویروس کرونا توجه به توصیه‌های وزارت بهداشت و فاصله گذاری اجتماعی است.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=114498

نظـــرات شمـــا