کد خبر : 113793       تاریخ : 1399/01/20 15:23:45
هشدار هواشناسی درباره فعالیت سامانه بارشی در استان

هشدار هواشناسی درباره فعالیت سامانه بارشی در استان

پیغام: مدیر کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی، درباره احتمال رگبار شدید باران، رعد و برق و صاعقه و وزش تند باد لحظه‌ای تا بیش از ۷۰ کیلومتر در ساعت هشدار داد.

به گزارش «پیغام»به نقل از صداو سیما، فرج‌اله شکوهی‌پور بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد فعالیت سامانه بارشی که از اوایل بامداد امروز در نیمه شمالی استان آغاز شده، تا اواسط هفته آینده در سطح استان ادامه می‌یابد.

وی افزود: با توجه به افزایش شاخص‌های ناپایداری به‌ویژه در روز‌های پنج‌شنبه تا اوایل یکشنبه، در این مدت به تناوب وقوع رگبار پراکنده باران و رعد و برق و صاعقه به‌ویژه در ارتفاعات، بارش تگرگ و رگبار شدید باران به صورت نقطه‌ای و محلی و احتمال خسارات به مزارع کشاورزی و وزش باد شدید و گاهی تندباد‌های لحظه‌ای تا بیش از ۷۰ کیلومتر در ساعت در سواحل و بر روی خلیج فارس و در پی آن افزایش ارتفاع موج به بیش از ۲.۵ متر پیش بینی می‌شود.  

مدیر کل هواشناسی استان بوشهر تاکید کرد: به دلیل احتمال بارش تگرگ به صورت نقطه‌ای و همچنین احتمال سیلاب‌های موقتی در برخی نقاط، توصیه می‌شود ضمن حفاظت از محصولات کشاورزی، دوری از مسیل‌ها و رودخانه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به وزش تندباد‌های لحظه‌ای و افزایش ارتفاع موج دریا  گاهی تا بیش از ۲.۵ متر، از تردد‌های دریایی  به‌ویژه تردد شناور‌های کوچک، تفریحی و مسافری اجتناب شود.

شکوهی‌پور گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۳:۰۷ بامداد، مد اول دریا ساعت ۰۹:۱۲ دقیقه، جزر دوم ساعت ۱۵:۴۶ دقیقه و مد دوم ساعت ۲۱:۴۱ دقیقه خواهد بود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=113793

نظـــرات شمـــا