کد خبر : 113779       تاریخ : 1399/01/19 15:09:45
پیش بینی بارش های پراکنده در استان بوشهر

پیش بینی بارش های پراکنده در استان بوشهر

هواشناسی استان بوشهرگفت: از امروز تا اواسط هفته آینده با عبور متوالی امواج ناپایدار از جو استان، آسمان به تناوب ابری خواهد بود.

به گزارش «پیغام»؛ کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از امروز تا اواسط هفته آینده با عبور متوالی امواج ناپایدار از جو استان، آسمان به تناوب ابری خواهد بود و در برخی از نقاط استان بارش پراکنده و خفیف باران و در برخی ساعات همراه با رگبار پراکنده و رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

محمدرضا انصاری افزود: جهت وزش باد هم از امروز به تدریج جنوبی خواهد شد و به سبب وزش باد شدید و گاهی تندباد‌های لحظه‌ای، دریا از پنجشنبه (۲۱ فروردین) تا دوشنبه (۲۵ فروردین) به تناوب مواج خواهد بود.

او ادامه داد: همچنین در این مدت همراه با وزش باد، خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست. افزون بر این، در روز‌های پیش رو دمای هوا نیز افزایش خواهد یافت.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر، آسمان استان را تا پیش از ظهر فردا، قسمتی تا نیمه ابری همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد، در برخی ساعات ابری، با احتمال بارش پراکنده باران و گاهی رگبار و رعدوبرق پیش بینی کرد.

انصاری افزود: جهت وزش باد بیشتر جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۰ و در برخی ساعات تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج ۳۰ تا ۹۰ گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.

او با اشاره به اینکه جم با ۱۶ و دیر با ۳۶ درجه سانتیگراد کمترین و بیشترین دما را در ۲۴ ساعت گذشته داشته‌اند، عنوان کرد: فردا در بندر بوشهر جزر اول دریا ساعت ۰۲:۳۴، مد اول ساعت ۰۸:۴۰، جزر دوم ساعت ۱۴:۵۱ و مد دوم ساعت ۲۰:۵۲ رخ می‌دهد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=113779

نظـــرات شمـــا