کد خبر : 113772       تاریخ : 1399/01/19 14:15:19
گرانفروشی و کم فروشی بیشترین تخلف واحدهای صنفی در بوشهر
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر :

گرانفروشی و کم فروشی بیشترین تخلف واحدهای صنفی در بوشهر

پیغام: معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: بر اساس گزارشات دریافتی گرانفروشی، کم فروشی ،عدم انجام تعهدات در قبال مصرف کنندگان و تقلب از بیشترین موارد تخلف بوده است.

 به گزارش«پیغام» به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهر؛رضا جمالی افزود: طی سال 1398 تعداد 4هزارو 223 مورد گزارش شکایات مردمی در خصوص کالاو خدمات  در استان مورد بررسی و رسیدگی قرارگرفته است.

وی اظهار داشت: در بازه زمانی سال 98 از تعداد 4223 مورد گزارش واصله تعداد 2458مورد بصورت تلفنی؛ تعداد 347 مورد مراجعه حضوری و تعداد 1418 مورد از طریق درخواست کتبی دریافت شده و مورد رسیدگی فوری قرارگرفته است.

جمالی اضافه کرد: از مجموع 4223 مورد شکایات رسیدگی شده در استان ، تعداد 1437 فقره به عنوان متخلف و منجربه تکمیل برگ گزارش بازرسی گردیده ،تعداد 2394 فقره غیر متخلف و تعداد 392فقره منجر به مصالحه و جلب رضایت شاکیان شده است.

وی درادامه اظهار داشت :گزارشات دریافتی بر اساس نوع تخلف، بیانگر آن است که گرانفروشی، کم فروشی ،عدم انجام تعهدات در قبال مصرف کنندگان و تقلب از بیشترین موارد تخلف بوده است.

معاون سازمان صنعت،معدن و تجارت استان با اشاره به شفاف سازی و روان سازی نظام توزیع و قیمت گذاری تاکید کرد: کلیه واحد های صنفی بمنظورلزوم استمراراطلاع رسانی نظام مند، دقیق و بهنگام می بایست قیمت کالا و خدمات خود را به مصرف‌کنندگان از طریق درج قیمت، الصاق برچسب یا اتیکت روی کالا یا نصب تابلو و نرخنامه در محل تولید، عرضه، کسب و حرفه به نحویکه قیمت واحد کالا یا دستمزد خدمت به سهولت و روشنی برای همگان قابل رؤیت باشد اقدام نمایند.

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=113772

نظـــرات شمـــا