کد خبر : 113585       تاریخ : 1398/12/13 22:50:10
 راه اندازی تلویزیون اینترنتی برای پخش فیلم‌های آموزشی در استان
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر:

راه اندازی تلویزیون اینترنتی برای پخش فیلم‌های آموزشی در استان

پیغام: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه جریان آموزش در استان قطع نشده است گفت: به منظور دسترسی بیشتر دانش آموزان به محتوای آموزشی،تلویزیون اینترنتی برای پخش فیلم‌های آموزشی در این استان راه‌اندازی شده است.

به گزارش «پیغام»، علیمراد کرمی در نشست ویدئو کنفرانس با شورای معاونین و مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان و مناطق 18 گانه استان بوشهر با تاکید بر رعایت بهداشت در راستای مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: حفظ سلامتی دانش آموزان و قطع نشدن جریان آموزش در اولویت برنامه آموزش و پرورش قرار دارد.

وی با تاکید بر نقش مهم رعایت موارد بهداشتی در پیشگیری از انتشار این ویروس از ضدعفونی  مدارس استان بوشهر به صورت مستمر خبرداد و بیان کرد: در راستای مقابله با ویروس کرونا همه مدارس استان به صورت مداوم  ضدعفونی می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از برگزاری دوره آموزشی ویژه فرهنگیان برای افزایش اطلاعات پیشگیری از کرونا خبرداد و خاطر نشان کرد: دوره پیشگیری از بیماری‌های تنفسی حاد برای افزایش اطلاعات فرهنگیان برنامه‌ریزی شده و تاکنون 5 هزار  فرهنگی اعلام آمادگی کرده‌‌اند.

کرمی، با اشاره به آموزش دانش آموزان از طریق شبکه‌های اجتماعی بیان کرد: استفاده از شبکه‌های اجتماعی و بستر اینترنت مورد توجه معلمان قرار دارد.

وی با بیان اینکه جریان آموزش در استان قطع نشده است گفت: به منظور دسترسی بیشتر دانش آموزان به محتوای آموزشی، تلویزیون اینترنتی برای پخش فیلم‌های آموزشی در این استان راه‌اندازی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر  با تاکید بر جلوگیری از لطمه وارد شدن  به  درس و آموزش دانش آموزان گفت:به سبب تعطیلی مدارس ناشی از انتشار ویروس کرونا برنامه‌های آموزش به صورت زنده و هفته آینده به صورت ضبط شده از شبکه آموزش پخش می‌شود.

وی از راه‌اندازی  مدرسه مجازی به تعداد 107 هزار واحد آموزشی  در کل کشور خبرداد و بیان کرد: در این زمینه هم در استان بوشهر برنامه‌ریزی لازم انجام شده است.

کرمی با بیان اینکه اگر در روستا یا مناطقی اینترنت وجود ندارد، معلمان برای قطع نشدن فرایند آموزش به آن روستا اعزام می‌شوند گفت: از اولیا دانش آموزان انتظار می‌رود در فرایند آموزش مشارکت بیشتری کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=113585

نظـــرات شمـــا