کد خبر : 113582       تاریخ : 1398/12/14 09:25:18
 کمپین مقابله با ویروس کرونا ویژه فعالان اقتصادی استان راه‌اندازی شد

کمپین مقابله با ویروس کرونا ویژه فعالان اقتصادی استان راه‌اندازی شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: در راستای همکاری در امر مبارزه با ویروس کرونا کمپین مقابله با این ویروس ویژه فعالان اقتصادی استان بوشهر راه‌اندازی شد.

به گزارش«پیغام»به نقل ازروابط عمومی استانداری بوشهر، سعید زرین‌فر در نشست شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی با اشاره یه شیوع بیماری کرونا در کشور اظهار داشت: با توجه به شیوه ویروس کرونا در کشور در این راستا ستاد بحران استان بوشهر  به تشکیل شد و فعال برخورد کرده است.

وی، با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران مقابله با کرونا به ریاست استاندار بوشهر تشکیل می‌شود گفت: تاکنون در  جلسات ستاد مدیریت بحران تصمیمات مهمی اتخاذ شده است و به موازات این ستاد بخش اقتصادی استان تصمیم دارند که مسئولیت خود را در مسیر مبارزه با این بیماری توسعه دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با اشاره به برگزاری جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در زمینه مقابله با بیماری کرونا در اتاق بازرگانی بوشهر افزود: در این جلسه که فعالان اقتصادی، کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی، بانک‌ها، اصناف و بازرگانان شرکت داشتند بر اساس نیاز جامعه، کمپین مقابله با ویروس کرونا ویژه فعالان اقتصادی استان بوشهر راه‌اندازی شد.

زرین فر با بیان اینکه قرار شد در راستا کمپین یاد شده حساب مشترک اتاق بازرگانی و دانشگاه علوم پزشکی راه‌اندازی شود خاطر نشان کرد: این حساب برای جذب کمک‌های فعالان اقتصادی در زمینه‌های مختلف و ظرفیت‌های گوناگون راه‌اندازی شده است.

وی، با اشاره به وجود واحدهای تولیدی مواد ضدعفونی، ماسک و شوینده در استان بوشهر گفت: با توجه به نیاز جامعه، این واحدهای تولیدی که می‌توانند فعالیت بیشتری و برخی دیگر نیز در این زمینه ورود و فعالیت کنند قرار شد از این توانمندی استان بوشهر حداکثر استفاده شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با تاکید بر همکاری بانک‌ها در تامین سرمایه در گردش این واحدهای تولیدی افزود: مسئولیت این حوزه  بر عهده بخش خصوصی  و نظارت دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری بوشهر است.

زرین‌فر افزایش تولید مواد ضدعفونی کننده و شوینده در استان بوشهر را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: در این راستا  در صدور مجوزهایی علوم پزشکی برای فعالیت واحدهای تولیدی یاد شده تسریع می‌شود.

وی، استفاده از ظرفیت واردات مواد یاد شده را مورد اشاره قرار داد و افزود: استفاده از ظرفیت واردات خیران اقتصادی مورد توجه قرار دارد و قرار شد اقلام مورد نیاز از طریق اتاق بازرگانی وارد شود و گمرک بوشهر هم کمک کند تا سریع در اختیارمردم قرار بگیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر همکاری اتحادیه‌ها در راستای مقابله با کرونا را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: هر کجا که تردد مردم بیشتر است قرار شد با همکاری اتحادیه‌ها ضمن ضدعفونی شود و بخش خصوصی هم مواد مورد نیاز را تامین و توزیع کند.

زرین‌‌فر به تامین میوه شب عید مردم پرداخت و  خاطر نشان کرد: برای تامین میوه مورد نیاز مردم در شب عید پیش بینی‌های خوبی شده و اکنون این میوه‌ها وارد استان و ذخیره سازی شده که بر اساس برنامه زمان بندی در مراکز مختلف عرضه می‌شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=113582

نظـــرات شمـــا