کد خبر : 113545       تاریخ : 1398/12/12 11:31:40
گلدانی که قیمت آن خبر شاز شد+عکس

گلدانی که قیمت آن خبر شاز شد+عکس

خریدار خوش شانسی که یک گلدان قدیمی چینی را به قیمت یک پوند خریداری کرد، بعد از مدتی معلوم شد که قیمت آن نیم میلیون پوند بوده است.

یک خریدار خوش‌شانس انگلیسی گلدان قدیمی چینی را به قیمت یک پوند از یکی از فروشگاه‌های عتیقه‌فروشی هرتفوردشایر خریداری کرد، اما بعد معلوم شد قیمت آن نیم میلیون پوند است.

نقوش برجسته متمایز روی گلدان زرد کمرنگ توجه مرد را جلب کرد و تصمیم به خرید آن گرفت و سپس آن‌ها را در ebay به نمایش گذاشت. او از قیمت‌های بالایی که برای گلدان پیشنهاد می‌شد شگفت زده شد.

او سپس از یک متخصص تاریخ ظروف باستانی چینی‌ها در اسکس انگلستان اطلاعاتی به دست آورد و ارزش تاریخی ظرف چینی را دریافت و تصمیم گرفت این را در یکی از حراجی‌های علنی لندن به قیمت هشتاد هزار پوند در معرض فروش بگذارد.

اما شانس این مرد در اینجا متوقف نشد و دوباره به او لبخند زد و یک مرد چینی سر و کله اش پیدا شد و مبلغ گلدان وی را تا ۳۸۰ هزار پوند به طور قطعی بالا ببرد، و با انجام اصلاحاتی ارزش آن را تا شش برابر از قیمت پیش بینی شده افزایش داد.

قدمت این گلدان به سلطنت امپراتور شانگ لانگ Qianlong، امپراتور ششم سلسله شنگ از ۱۷۳۵ تا ۱۷۹۶ باز می‌گردد و یکی از دارایی‌های کاخ او و حامل امضایش بود.

منبع: تابناک باتو


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=113545

نظـــرات شمـــا