کد خبر : 113238       تاریخ : 1398/11/16 12:44:21
دعوای

دعوای "نانسی پلوسی" و ترامپ در نطق سالانه کنگره (+ عکس و فیلم)

ترامپ با پلوسی دست نداد و پلوسی هم از خجالت او درآمد و در حالی که هنوز ترامپ پشت تریبون بود متن نطق سالانه او را پاره کرد و کنار گذاشت.

پیغام: "نانسی پلوسی" رییس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا متن کپی نطق سالانه ترامپ را در حضور او پاره کرد.

به گزارش «پیغام» به نقل ازعصر ایران، پس از اینکه ترامپ در جریان ارایه سومین نطق سالانه خود در کنگره از دست دادن با نانسی پلوسی رییس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا خودداری کرد و پلوسی نیز این اقدام ترامپ را با پاره کردن برگه‌های متن نطق ترامپ جبران کرد.

بر اساس یک رسم و سنت سیاسی، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا یک کپی از متن کامل نطق سالانه خود در کنگره را به رییس مجلس نمایندگان تقدیم می‌کند؛ ترامپ هم که رابطه "شکرآبی" با پلوسی دارد هنگام قرار گرفتن در جایگاه سخنرانی متن نطق خود را در داخل پوشه‌ای به پلوسی ارایه کرد و هنگامی که پلوسی هنگام دریافت متن نطق ترامپ دست خود را به سمت ترامپ دراز کرد، او خود را پس کشید و با پلوسی دست نداد.

لحظه خودداری ترامپ از دست دادن با پلوسی/ ان بی سی

پلوسی هم این اقدام ترامپ را جبران کرد و متن سخنرانی او را پاره کرد و کناری گذاشت.

پلوسی در پایان مراسم در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره پاره کردن متن سخنرانی ترامپ، گفت: این کار با در نظر گرفتن سایر گزینه ها مودبانه ترین اقدام بود.

لحظه پاره کردن متن نطق ترامپ از سوی پلوسی در پایان نطق سالانه ترامپ در کنگره/عکس: رویترز

پلوسی همچنین با انتشار عکسی از صحنه خودداری ترامپ از دست دادن با او در صفحه توییترش نوشت: دموکرات‌ها برای انجام شدن کارها به نفع مردم آمریکا هرگز از دراز کردن دست دوستی فروگذار نمی‌کنند. ما برای یافتن زمینه مشترک در جایی که می‌توانیم تلاش خواهیم کرد، اما در جایی هم که نتوانیم محکم (روی مواضع خود) می‌ایستیم.

صحنه پاره کردن متن سخنرانی ترامپ

اظهار نظر نانسی پلوسی راجع به رفتارش

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=113238

نظـــرات شمـــا