کد خبر : 113217       تاریخ : 1398/11/15 13:05:21
در کارخانه‌های ماسک‌سازی چه می‌گذرد؟ +عکس

در کارخانه‌های ماسک‌سازی چه می‌گذرد؟ +عکس

با شیوع کرونا بسیاری از مردم جهان به دنبال ماسک بهداشتی هستند و ترس از کمبود ماسک تنها به چین ختم نمی‌شود و به غرب نیز رسیده است.

پیغام: کارگران کارخانه تولید ماسک در "سونگ‌جیانگ" در حومه شانگ‌های بی‌وقفه ماسک بهداشتی تولید می‌کنند. تقاضا برای خرید ماسک در چین به دلیل انتشار ویروس کرونا افزایش یافته و بسیاری از مردم در چین و هنگ‌کنگ برای خرید ماسک صف کشیده‌اند.

این روزها بسیاری از مردم جهان به دنبال ماسک بهداشتی هستند و ترس از کمبود ماسک تنها به چین ختم نمی‌شود و به غرب نیز رسیده است.

به گزارش «پیغام» به نقل از عصر ایران به نقل به گزارش "فایننشال تایمز"،  بسیاری از خرده‌فروشان، تولیدکننده‌گان و داروخانه‌ها در چین و بسیاری از نقاط جهان به دلیل اپیدمی ویروس کرونا تمام ماسک‌های خود را فروخته و دیگر محصولی برای فروش ندارند.

شرکت‌ها و تولیدکنندگان ماسک در سراسر جهان در حال افزایش تولید برای برآورده کردن تقاضا هستند. این افزایش تولید به دلیل افزایش تقاضای مردم برای حفاظت بیشتر از خودشان در برابر کرونا صورت می‌گیرد.

در حال حاضر تعداد مبتلایان به کرونا در بسیاری از کشورهای اروپایی شناسایی شده است.

گروه "M3" به عنوان تولیدکننده ماسک‌های طبی N95 اعلام کرد که ظرفیت تولید خود را افزایش داده است و در حال همکاری با توزیع‌کنندگان برای برآوردن این نیاز است.

این شرکت مستقر در "مینه‌سوتا" آمریکا در این باره گفت: پیش از انتشار کرونا دو واقعه آتش‌سوزی استرالیا و فوران آتش‌فشان فیلیپین فشار زیادی را بر افزایش تولید این شرکت وارد کرد.

آنها اعلام کردند: در دو حادثه فیلیپین و استرالیا بر عرضه تقاضا نظارت کردیم و از میزان موجودی ماسک در هر لحظه مطمئن شدیم.

شرکت‌ "خدمات SP " تامین‌کننده تجهیزات درمانی در بریتانیا در حال ارائه راه‌کار‌ی برای تامین ماسک  است. تقاضای هفته گذشته‌ این شرکت برای ماسک با تقاضای دو سال گذشته آن برابری می‌کند.

"سیمون لجنت" مدیرعامل شرکت خدمات پزشکی در "تل‌فورد" بریتانیا در باره ماسک‌ها گفت: ماسک M3 در حاضر بسیار محبوب است و همگان ماسک این برند را می‌خواهند.

شرکت "کمبریج ماسک" شرکت تولیدی که ماسک‌های فیلتردار را برای بخش‌های نظامی می‌سازد نیز با تقاضای بی‌سابقه‌ای مواجه شده است. این شرکت پس از دریافت درخواست سفارش از کشورهای فرانسه و پورتوریکو  حدود 10 میلیون ماسک را به فروش رسانده است.

"کریس دابینگ" مدیر عامل اجرایی این شرکت در این باره گفت: این اولین بار است که در رویدادی جهانی مردم به صورت هماهنگ نقاب می‌زنند.

به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان تقاضا برای خرید ماسک افزایش یافته است/ عکس: وب‌سایت چینی "شاین"

دابینگ اضافه کرد: شرکت ما در کارخانه‌های "شیامن" چین و "باتام" در اندونزی ظرفیت تولید خود را افزایش داده است. اما این ماسک‌ها تا پایان فوریه به دست بسیاری از مشتریان نخواهد رسید.

کابینه دولت چین از شرکت‌های تولید ماسک و دیگر تجهیزات پزشکی خواسته است تا "سریعا" تولید را از سر بگیرند. کارخانه‌ها باز تولید را از سر گرفته‌اند اما برخی اعلام کرده‌اند به دلیل زمان طولانی حمل و نقل و محدودیت‌های ایجاد شده در پروازهای چین و جهان قادر به رساندن محصولات خود به اروپا و آمریکا نیستند. کاهش تولید محصولات در چین به دلیل شروع تعطیلات در سال جدید چینی نیز تشدید شده است.

به گزارش رسانه‌های محلی و به نقل از رئیس بخش امنیتی هنگ‌کنگ، زندانیان این منطقه نیز به صورت شبانه روزی برای تولید ماسک کار می‌کنند.

به گزارش وبسایت "شاین" چین، کارگران کارخانه ماسک‌سازی شانگ‌های در 11 روز گذشته ماسک تولید کرده‌اند تا کمبود آن را در چین جبران کنند.

کارگری در کارخانه‌ تولید ماسک در شانگ‌های چین/ عکس: وب‌سایت چینی "شاین"

"وو شنگرونگ" رئیس هئیت مدیره شرکت محصولات بهداشتی "داشنگ‌" شانگ‌های در این باره گفت: کارگران ما در تعطیلات سال نوی چینی بودند که شیوع ویروس کرونا آنها را به کارخانه کشاند.

مدیر این شرکت چینی در این باره گفت: بلافاصله پس از شنیدن اخبار تلویزیون در مورد ویروس کرونا تصمیم به تولید ماسک در تعطیلات گرفتم.

وی افزود: در اوایل تعطیلات سال نو اکثر کارگران کارخانه به شهر و زادگاه خود بازگشته بودند و تنها 10 درصد از کارگران این کارخانه در شانگ‌های حضور داشتند.

کارگری در حال جدا کردن ماسک از دستگاه/ عکس: وب‌سایت چینی "شاین"

او گفت: چاره‌ دیگری نداشتیم. اکثر کارمندان، رانندگان، کارمندان در روزهای تعطیلات در خط تولید ایستادند تا به اندازه کافی ماسک تولید کنند.

 قالب زدن ماسک در کارخانه‌ای نزدیک شانگ‌های چین/ عکس: وب‌سایت چینی "شاین"

 کارگران کارخانه تولید ماسک در چین پس از شیوع  ویروس کرونا تعطیلات سال نوی چینی را نیمه تمام گذاشته و برای تولید ماسک به کارخانه بازگشتند

/عکس: وب‌سایت چینی "شاین"

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=113217

نظـــرات شمـــا