کد خبر : 113210       تاریخ : 1398/11/15 11:57:54
کشف ۲۱.۷ تن مواد مخدر در استان بوشهر
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر:

کشف ۲۱.۷ تن مواد مخدر در استان بوشهر

پیغام: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر از کشف ۲۱.۷ تن مواد مخدر در استان خبرداد و گفت: این میزان مواد مخدرکه از ابتدای امسال تاکنون کشف شده نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷ درصد افزایش دارد.

به گزارش «پیغام»؛ ارسطو ترکمان‌منش در گفت‌وگو با تسنیم، با تاکید بر مقابله قاطع با سوداگران مرگ اظهار داشت: تمام فضای این استان برای قاچاقچیان موادمخدر ناامن است به‌گونه‌ای که تمام فعالیت آنان تحت رصد شبانه روزی ماموران مبارزه با مواد مخدر قرار دارد.

وی با بیان اینکه ترانزیت مواد مخدر از خشکی به دریا افزایش یافته است افزود: عمده قاچاق مواد مخدر در استان از مسیر دریا انجام می‌شود به‌گونه‌ای که از ابتدای امسال تاکنون 61 درصد قاچاق مواد مخدر  استان بوشهر از مسیر دریا انجام شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با اشاره به کشف 21.7 تن مواد مخدر از ابتدای امسال تاکنون در استان خاطر نشان کرد: این میزان مواد مخدر که نسبت به مدت مشابه سال قبل 17 درصد افزایش دارد 61 درصد آن از طریق دریا در سواحل استان کشف شده است.

ترکمان‌منش از افزایش 17 درصدی کشف مواد مخدر در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و خاطر نشان کرد: سال قبل 21 تن و 650 کیلوگرم با تلاش ماموران مبارزه با مواد مخدر در استان کشف شد که این میزان امسال تاکنون به 21 تن و 700 کیلوگرم رسیده است.

وی با بیان اینکه کشف مواد مخدر در 2 مسیر دریایی و خشکی با تلاش شبانه‌روزی دستگاه‌های مبارزه کننده انجام شده است تصریح کرد: از 21.7 تن مواد مخدر کشف شده 13.5 تن آن در حوزه دریای استان بوشهر کشف شده که 61 درصد کشفیات شامل می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر مواد مخدر کشف شده را به ترتیب توسط اداره کل اطلاعات، پلیس مبارزه با مواد مخدر، دریابانی، سپاه و گمرک بوشهر دانست و افزود: در این راستا 3 هزار و 755 نفر مرتبط با کشفیات و سایر جرایم مواد مخدر در مدت زمان یاد شده دستگیر شده‌اند.

ترکمان‌منش با اشاره به شناسایی و متلاشی شدن 44 باند تهیه، توزیع مواد مخدر در استان از ابتدای امسال تاکنون خاطر نشان کرد: در این مدت بیش از 46 میلیون و 714 هزار قرص روان‌گردان توسط سازمان بنادر و دریانوردی و پلیس مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر کشف شده است.

وی از متلاشی شدن باند تهیه و توزیع مواد مخدر در هفته جاری خبر داد و بیان کرد: در این هفته با  اجرای چند مرحله عملیات یک باند مواد مخدر  توسط پلیس استان بوشهر شناسایی و منهدم شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: از این باند بیش از یک تن مواد مخدر شامل تریاک، حشیش و یک کیلوگرم شیشه کشف و قاچاقچیان دستگیر شدند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=113210

نظـــرات شمـــا