کد خبر : 113206       تاریخ : 1398/11/15 11:42:36
رشد 25 درصدی صادرات کالای غیرنفتی از گمرک پارس جنوبی
مدیرکل گمرک پارس جنوبی:

رشد 25 درصدی صادرات کالای غیرنفتی از گمرک پارس جنوبی

پیغام: مدیرکل گمرک پارس جنوبی با اشاره به صادرات ۱.۸ میلیون تن صادرات کالای غیرنفتی از گمرک پارس جنوبی در دی‌ماه امسال گفت: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد افزایش دارد.

به گزارش «پیغام»؛ احمد پورحیدر در گفت‌وگو با تسنیم، جایگاه پارس جنوبی در تولید، صادرات و اشتغال بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: پارس جنوبی با استقرار بزرگترین صنایع تولیدی در عرصه گاز، پتروشیمی و صنایع وابسته جایگاه مهمی در اقتصاد کشور دارد به‌گونه‌ای که صادرات محصولات در منطقه پارس جنوبی در کشور دارای رتبه نخست است.

وی با بیان اینکه بیشترین صادرات کالا در بین گمرکات کشور از طریق گمرک پارس جنوبی انجام می‌شود تصریح کرد: بیشترین صادرات در منطقه پارس جنوبی، محصولات پتروشیمی، پالایشگاه‌‌های گازی و صنایع وابسته است

مدیرکل گمرک پارس جنوبی به صادرات انواع محصولات در ماه گذشته از طریق این گمرک پرداخت و خاطرنشان کرد: در دی‌ماه امسال 1.8 میلیون تن انواع محصولات از گمرک پارس جنوبی به کشورهای مختلف صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 25 درصدی دارد.

پورحیدر ارزش صادرات یاد شده را 565 میلیون دلار دانست و بیان کرد: سال قبل در این مدت 1.4 میلیون تن کالا و محصولات پتروشیمی از گمرک پارس جنوبی صادر شده که امسال در اوج تحریم‌ها افزایش یافته است.

وی به محصولات صادرات شده پرداخت و افزود: محصولات صادر شده در دی‌ماه امسال شامل متانول، پروپان، بوتان، پلی اتیلن سبک و سنگین، آمونیاک، گوگرد، استایرن است که به کشورهای چین، کره جنوبی، هند، ژاپن، هنگ‌کنگ، اندونزی، ترکیه، مصر و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=113206

نظـــرات شمـــا