کد خبر : 113192       تاریخ : 1398/11/14 11:21:01
 داوطلبان تأیید صلاحیت شده استان بوشهر به ۹۸ نفر رسید
سرپرست دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر:

داوطلبان تأیید صلاحیت شده استان بوشهر به ۹۸ نفر رسید

پیغام: سرپرست دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر گفت: با تأیید یک داوطلب دیگر در حوزه دشتی و تنگستان تعداد داوطلبان تأیید صلاحیت شده استان بوشهر به ۹۸ نفر رسید.

به گزارش«پیغام» به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، خسرو دهقانی اظهار داشت: با تأیید یک داوطلب دیگر در حوزه دشتی و تنگستان مجموع داوطلبان تأیید صلاحیت شده در این حوزه به ۲۱ نفر رسید و تعداد داوطلبان رد صلاحیت شده نیز در این حوزه به ۱۵ نفر رسید.

وی افزود: با احتساب این تغییرات از ۱۸۴ داوطلبی که صلاحیت آن‌ها در شورای نگهبان مورد رسیدگی قرارگرفته، مجموع داوطلبین تابید صلاحیت شده در چهار حوزه انتخابیه استان به ۹۸ نفر و مجموع داوطلبین رد صلاحیت شده نیز به ۸۶ نفر رسید.

دهقانی یادآور شد: بر اساس تبصره ۳ ماده واحده قانون لزوم رسیدگی دقیق به شکایات داوطلبین رد صلاحیت شده در انتخابات مصوب ۲۲ آبان ۱۳۷۸ مجمع تشخیص مصلحت نظام، آن دسته از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که طبق نظریه هیئت اجرایی، هیئت نظارت استان و هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات، «تأیید صلاحیت» شده، ولی صلاحیت آنان توسط شورای نگهبان تأیید نشده است، چنانچه نسبت به عدم‌تأیید صلاحیت خود اعتراض دارند، می‌توانند درخواست رسیدگی مجدد خود را شخصاً به همراه دلایل و مدارک معتبر تا روز دوشنبه ۱۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ به شورای نگهبان ارائه کنند.

سرپرست دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر خاطرنشان کرد: رسیدگی به درخواست داوطلبان مذکور از ۱۵ بهمن تا ۲۱ بهمن انجام خواهد شد و روز ۲۲ بهمن اسامی قطعی داوطلبان اعلام و روز ۲۳ بهمن توسط هیئت‌های اجرایی مراکز حوزه انتخابیه آگهی خواهد شد.

 تاکنون در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم ۳۶ داوطلب تایید و ۳۴ داوطلب رد صلاحیت شده‌اند.

در حوزه دشتستان نیز ۲۱ داوطلب تایید و ۲۵ نفر رد صلاحیت شدند.

حوزه کنگان، دیر، جم و عسلویه نیز ۲۰ داوطلب تایید و صلاحیت ۲۲ نفر نیز مورد تایید قرار نگرفته‌است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=113192

نظـــرات شمـــا